Warner Bros. oficjalnie zakomunikowało, że nie ma w planach wydania słynnego (i pożądanego przez fanów) “Snyder Cut”, czyli pierwotnej wersji filmu “Justice League”.

Fani tworzący światowy już “tweeterowy” ruch #ReleaseTheSnyderCut cały czas działają, nieustający w swoich prośbach o wypuszczenie oryginalnego zamysłu reżysera. Jednak wytwórnia uznała projekt za zbyt drogi na dokończenie.

“Snyder Cut” jak się okazuje nie jest tak ‘kompletny’ jak się wszystkim wydawało. Wymaga jeszcze dużego nakładu pracy oraz finansów (według Variety potrzeba jeszcze “milionów dolarów wkładu“!) sprawiając, że ukończenie wersji staje się nieopłacalne. Biorąc pod uwagę, jak słaby wynik osiągnęło “Justice League” nie dziwne, że wytwórnia boi się kolejnej porażki.

Wydanie dotyczy zarówno premiery kinowej jak i streamingowej. Plany dotyczące wypuszczenia filmu na platformie HBO Max również upadły. Oznacza to, że pomimo oficjalnego wsparcia aktorów w mediach oraz nieustających działań fanów nie ma już nadziei na zobaczenie tej produkcji.

Zobaczenie godnej wersji “Ligi” zgodnej z zamysłem Zacka Snydera prawdopodobnie sprawiłoby, że wiele osób odzyskałoby wiarę w spójne filmowe uniwersum DC. Póki co musimy poczekać, jakie efekty prac studio zaprezentuje nam po “Jokerze”.