DC Comics nareszcie wyjawiło nową ekipę kreatywną Batmana– James Tynion IV zajmie się scenariuszem, a Tony Daniel rysunkami. Ta dwójka przejmie stery po 85. numerze serii, ostatnim pisanym przez Toma Kinga. Możemy oczekiwać sporej ilości zmian, w tym jednej dotyczącej Dicka Graysona.

W trakcie panelu z okazji Batman Day Dan DiDio, Tynion, Scott Snyder, Brad Walker i Peter Tomasi rozmawiali o przyszłości Batmana. W trakcie ich konwersacji wyszło na jaw, że Dick w 2020 roku w końcu powróci do tożsamości Nightwinga, wygląda więc na to, że to koniec Ricka Graysona.

Dla tych, którzy nie do końca śledzili losy Graysona, chociaż jego seria wciąż nosi tytuł Nightwing, sam jej bohater już od jakiegoś czasu działa pod innym aliasem. Po postrzeleniu w głowę przez KG Beasta dostał amnezji i z Batrodziną nie łączą go już żadne wspomnienia ani uczucia. Przez to podjął się pracy taksówkarza i zaczął żyć jako Rick Grayson, chociaż na boku nadal działał jako samozwańczy stróż prawa – bohaterstwa z głowy nie wybije mu nawet kula.

Chociaż każdy fan z utęsknieniem odlicza dni do powrotu Nightwinga, najpierw czeka nas wielki finał przygód Ricka Graysona, którego zobaczymy w 64. numerze Nightwinga, napisanym przez Dana Jurgensa z rysunkami Ronana Cliqueta – już w sprzedaży.