PODZIEL SIĘ

Czy Avengers to już pieśń przeszłości i należy szukać nowej drużyny bohaterów?

Jak uprzejmie donosi HN Entertainment, Marvel Studios pracuje nad filmem o The Ultimates – grupie, która tak jak Avengersi przez lata miała różnych bohaterów w swoim składzie. Ponoć film będzie częścią poszerzenia przez Marvel Studios alternatywnych rzeczywistości, które mieliśmy okazję zobaczyć w Avengers: Endgame.

Plotki nie precyzują, jaki miałby być domniemany skład grupy. Pierwszy zespół Ultimates został stworzony przez Marka Millara jako część Ultimate Universe Marvel Comics, który powstał na początku XXI wieku. Drugi zespół skupiał się głównie na walce z kosmicznymi i międzywymiarowymi zagrożeniami, a większość zespołu została już wprowadzona do MCU.

Ze składu Captain Marvel, Black Panther, Spectrum, Blue Marvel i America Chavez, trzy postacie są obecnie częścią MCU dzięki Brie Larson, Chadwickowi Bosemanowi i Akirze Akbar. Należy zauważyć, że Akbar zagrał dziecięcą wersję Moniki Rambeau / Spectrum w Captain Marvel, ale jako że aktualne wydarzenia dzieją się prawie 20 lat później, bohaterkę będzie grać o wiele starsza aktorka.

Wygląda na to, że Marvel Studios skoncentruje się na tym drugim zespole, zwłaszcza ze swoim zróżnicowanym multiwersum. Kevin Feige sam podkreślił, że studio będzie dążyć do tego, aby MCU dotarło do fazy czwartej i kolejnych.

Należy traktować ten donos z przymrużeniem oka, bo Feige nie puścił pary z ust na temat żadnego filmu po Far From Home, nie mówiąc już o czymś, na co czas znajdzie się prawdopodobnie dopiero w 2023 roku. Jednakże Captain Marvel i Black Panther były na tyle kasowe, że prawdopodobnie doczekają się one dwóch kontynuacji (znając miłość Marvela do trylogii), a odtwórcy tytułowych ról zostaną w MCU na tyle długo, by być przynajmniej świadkami powstania nowej drużyny bohaterów.

Przy okazji, to mój news numer 200, więc chciałbym Wam gorąco podziękować za to, że jesteście naszymi czytelnikami. Z mojej strony obiecuję, że nadal będę pisał artykuły w luźnym klimacie, a Flarrow jeszcze długo będzie najlepszym źródłem informacji o tematyce superhero. 🙂

Dodatkowo zapraszam na mój prywatny fanpage, gdzie nie tylko będziecie na bieżąco z moimi artykułami, ale znajdziecie też dużo innej ciekawej treści. No i oczywiście widzimy się na zlotach Flarrow w Warszawie, które dla Was organizuję! 🙂