Czy przygoda dla naszych bohaterów się właśnie skończyła?

Gdy CW wypuściło najnowszy odcinek  crossoveru „Crisis on Infinite Earths” doszło do wstrząsającej rzeczywistości dla bohaterów. Wiele herosów poniosło olbrzymie straty. Czy plan naszych protagonistów pozwoli na zapobiegnięcie dalszym katastrofom? Spójrzmy na to z innego źródła. Co mówią nam komiksy? Kto przeżyje, kto umrze, a kto już nigdy nie będzie taki sam?

W serialu “The Flash” Harbinger (Audrey Marie Anderson) pod kontrolą Anti-Monitora, wróciła do Waverider, gdzie Monitor (LaMonica Garrett) zebrał swoich bohaterów i został zamordowany przez ową bohaterkę powtarzając wydarzenia z komiksu “Crisis on Infinite Earths”#4. Jednakże w komiksach było to inaczej przedstawione: Harbinger wykorzystała swoje moce, aby stworzyć duplikaty siebie, które wysyłała dookoła multiwersum, aby robić kilka rzeczy jednocześnie. Jeden z nich został “zainfekowany” przez demona cienia podczas walki, a kiedy ponownie dołączył do swojej głównej świadomości, wpadła pod kontrolę Anti-Monitora. Reszta jest prawie taka sama: zabiła Monitora pod wpływem działań jego złego sobowtóra, przez co pozostałe światy w multiwersum zniknęły!

Plusem dla Lyli i Arrowversum było to, że wszystko było częścią nieodgadnionego planu Monitora. Tak jak dwulicowość Lexa Luthora w odcinku u “Batwoman” była kluczowa do odnalezienia Wzorów, w przypadku Mar Novu jego śmierć była kluczem do zbawienia światów w multiversum. Powoli umierając i wyczuwając, że został pokonany przez Anti-Monitora, Monitor pozwolił się zabić, aby jego pozostała energia mogła stworzyć bezpieczną przestrzeń, ukrytą przed widokiem jego brata, podczas gdy protagoniści mogli wymyślić plan. To właśnie ta bitwa – ta, która miała miejsce przed świtem – wprowadziła Spectre do walki i stała się ostateczną próbą dla bohaterów, którzy się zjednoczyli przeciwko głównemu wrogowi tego crossovera!

Tak naprawdę nadal nie wiemy co dalej z bohaterami, którzy zniknęli, oraz pozostałymi światami i ich mieszkańcami. Czy Harbinger przeżyła przemianę Anti-Monitora?

Wydarzenie z “Crisis” gromadzi bohaterów z wielu ziem, aby walczyć z podobnym do boga złoczyńcą, który grozi zniszczeniem całej rzeczywistości. W komiksach historia zakończyła się śmiercią Flasha i Supergirl oraz zniszczeniem uniwersum DC, prowadząc do powstania jednej ziemi ze złożoną historią mnóstwo bohaterów. Wydarzenie jest najbardziej ambitną rzeczą, jaką DC kiedykolwiek próbowało przedstawić na telewizyjnym ekranie!