Mówi się, że nowy program DC jest w przygotowaniu dla HBO Max. Powodem dla którego wybrano właśnie tę platformę, jest to, że HBO Max będzie w stanie zapewnić serii największy budżet.

Według TVO z kanału YouTube Lords of the Long Box Greg Berlanti rozwija serię Green Lantern Corps, w której wystąpi  postać Kyle Rayner.

„Nie chcą umieszczać go na CW, ponieważ stacja ta nie byłaby w stanie ukazać dużej sprawiedliwośći”, powiedział TVO.

W oficjalnym ogłoszeniu o HBO Max Berlanti potwierdził, że tworzy oryginalne filmy i treści dla platformy strumieniowej.

Jeśli nie znacie kanału Lords of the Long Box, to autorzy twierdzą, że mają osoby powiązania z Warner Bros., DC, Disneyem i Marvelem, którzy mają szeroką wiedzę na temat tego co dzieje się w świecie superbohaterów i przekładają to na popularyzowanie komiksów, przez co ich cena wzrasta.

Na przykład w tym przypadku kanał zaleca, aby Kyle Rayner po raz pierwszy pojawił się w Green Lantern #48, mając nadzieję, że kiedy seria Green Lantern Corps zostanie ogłoszona i wydana na HBO Max, cena komiksu wzrośnie, przez co oczywiście mogą zarobić.

Mówi się, że Geoff Johns pracuje nad filmem Green Lantern Corps, ale od dłuższego czasu nic nowego o tym nie powiedziano.

Kanał wcześniej zalecał kupienie pierwszych wydań komiksów: She-Hulk, Moon Knight, Ms. Marvel i innych, a jak widzieliśmy na ostatnim D23 Expo, Marvel Studios ogłosiło te seriale na Disney Plus.

WIELKIE PLANY DLA GREEN LANTERN:

Jeśli chodzi o Hala Jordana, mówi się, że postać jest zajęta do celów filmowych (powiedziano na Comic-Con, że J.J. Abrams rozwija temat Green Lantern i Superman).

Jeśli chodzi o Johna Stewarta, powiedziano, że John Diggle z Arrow będzie pełnił tę rolę, ponieważ ojciec Diggle’a nazywał się Stewart, a także, że John Stewart pojawi się w nadchodzącym Kryzysie na Nieskończonych Ziemiach.