„Kim, do licha, jest Carmen Sandiego”? Książka o bohaterce serialu Netflixa w księgarniach już 30 października.

Kiedy w latach 90. pojawiła się na ekranach telewizorów i monitorach komputerów, wszyscy zadawali sobie pytanie: „Gdzie jest Carmen Sandiego?”. 20 lat później bohaterka kultowego serialu animowanego oraz serii popularnych gier powraca w nowej odsłonie w produkcji stworzonej przez platformę Netflix. Nakładem Wydawnictwa Insignis do księgarń trafi również pierwsza z cyklu książek poświęconych tej najsłynniejszej złodziejce świata.

Zamów w przedsprzedaży w najlepszej cenie już dzisiaj:
http://bit.ly/kimjestcarmensandiego

W książce „Kim, do licha, jest Carmen Sandiego?” Carmen po raz pierwszy opowiada swoją historię, która rozpoczyna się na tajemniczej wyspie. Mieści się tam siedziba elitarnej szkoły złodziei. Osierocona dziewczynka, wychowywana przez tamtejszą kadrę nauczycielską, odkąd pamięta, marzy o nauce w akademii oraz podróżowaniu po całym świecie. Kiedy jednak w końcu udaje jej się dołączyć do grona uczniów, staje przed trudnym wyborem, a jej losy toczą się w zupełnie niespodziewanym kierunku.

Autorką przedmowy do książki jest Gina Rodriguez, nagrodzona Złotym Globem aktorka, „głos” Carmen w netfliksowskiej produkcji, a także założycielka fundacji We Will, której celem jest wspieranie edukacji artystycznej oraz finansowanie stypendiów dla mniej zamożnych dziewcząt. Gina uważa, że Carmen ze swoją inteligencją, sprytem, a także wrażliwością i ciekawością świata to doskonały wzór do naśladowania dla każdej młodej kobiety, a odważne poczynania bohaterki stanowią inspirację dla tych, którym brakuje siły, by walczyć o swoje marzenia.

Pięknie ilustrowana, zabawna i pouczająca opowieść o nieustraszonej Carmen, sile przyjaźni oraz sztuce dokonywania właściwych wyborów to pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów tajemniczej dziewczyny w czerwieni.