Reżyser JokeraTodd Phillips pragnie raz jeszcze przywrócić charakter Jokera i przywoływać go w przyszłych filmach, gdyż jego postać może być “interpretowana w nieskończoność”!

“Tym filmem pragniemy kompletnie odejść od filmów bazowanych na komiksach. Nie dlatego, że uważamy je za gorsze. Po prostu chcemy spróbować czegoś nowego. Jednak to nie będzie ostatni film o Jokerze. Coś mi mówi, że w przeciągu najbliższych 10 lat ktoś może nas jeszcze zaskoczyć. Do tej pory widzieliśmy 5 interpretacji tej postaci, i wszystkie były niesamowite i wyjątkowe.Tym filmem chcemy pokazać jego kolejną stronę” ~ Phillips dla AP News

Joaquin Phoenix wtrącił także, że w żadnym stopniu nie inspirował się poprzednimi kreacjami Jokera z historii DC Comics (najpopularniejszymi były wersje Jacka Nicholsona w Batmanie z 1989 roku, czy też niezapomniany Heath Ledger w Mrocznym Rycerzu z 2008 roku).

“Dla mnie najbardziej atrakcyjne było to, że mogliśmy pokazać tą postać w nasz własny sposób. Więc sam nie czerpałem z żadnej poprzedniej odsłony Jokera. Zawarliśmy w nim wszystkie nasze myśli i odczucia. Właśnie to było dla mnie najważniejsze, było kluczem do sukcesu.” ~Phoenix podczas sobotniej konferencji na Festiwalu Filmowym w Wenecji

Nasz wesoły kryminalista ukazany jest po raz pierwszy jako niestabilny psychicznie Arthur Fleck, niespełniony komik, który coraz bardziej zagłębia się w skażone obłudą i zbrodnią Gotham.

“Zacząłem pracować nad personą Arthura – tak, uważam go za pewien rodzaj osobowości, typ człowieka. Chciałem jednak mieć wolność, stworzyć typ, który nie dałoby się zidentyfikować. Jest on postacią fikcyjną, nie chciałem żeby psychiatra był w stanie zidentyfikować rodzaj człowieka, którym jest. Kiedy wchodzisz w temat leków, zaczynasz rozważać nad jego chorobami… my chcieliśmy skupić się także na jego osobowości. Znaleźć złoty środek między jednym a drugim.”~ Phoenix w rozmowie z prasą

Podczas premiery filmu w Wenecji film zdobył 8-minutowe owacje, a na portalu Rotten Tomatoes uzyskał średni wynik 88% spośród 33 opinii. Joker wchodzi do kin już 4. października.

Czy wy również jesteście podekscytowani nadchodzącą premierą? Podzielcie się z nami waszymi myślami na naszym facebooku oraz discordzie!