PODZIEL SIĘ

Marvel Studios zapowiedziało pięć nowych filmów na rok 2022 i 2023. Razem z serialami Disney+ daje to nam jakieś 7 produkcji Marvela ROCZNIE od 2021 roku – będzie co oglądać. Chociaż tytuły produkcji z fazy piątej nie są nam znane, możemy spekulować, co szykuje dla nas Kevin Feige.

18 LUTEGO 2022: DEADPOOL 3

18 lutego 2022 wydaje się być doskonałą datą na premierę trzeciego Deadpoola. Dwie pierwsze części trafiły do kin w lutym i zarobiły świetne pieniądze, zwłaszcza jak na film z kategorią R, których niewiele trafia na wielkie ekrany w tym okresie.

Byłby to pierwszy film MCU używający postaci wcześniej należącej do Foxa  – jednak spośród wszystkich franczyz posiadanych teraz przez Marvela Deadpool potrzebowałby najmniejszego wkładu pracy i kombinowania. Ryan Reynolds w tej roli to pewniak i sam film byłby świetnym punktem wyjścia do wprowadzenia nowych własności Disneya do MCU, ponadto możliwość burzenia czwartej ściany ułatwiłaby płynne przejście ze świata Foxa.

6 MAJA 2022: BLACK PANTHER II

6 maja 2022 roku to jedyna data, co do której możemy mieć 100% pewności – Marvel Studios oficjalnie ogłosiło, że wtedy do kin trafi Black Panther II. Za kamerą ponownie stanie Ryan Coogler, a do swoich ról powrócą wszyscy znani z jedynki aktorzy wraz z Chadwickiem Bosemanem na czele. Według plotek w filmie zobaczymy Namora.

29 LIPCA 2022: ANT-MAN 3

Wygląda na to, że na końcu lipca 2022 roku zobaczymy sequel do Ant-Man and The Wasp, który według Michaela Douglasa ma rozpocząć produkcję już styczniu. Dwa poprzednie Ant-Many również miały premierę w lipcu, więc trzeci prawdopodobnie pójdzie w ich ślady.

Póki co wiemy, że na ekranie ponownie zobaczymy Paula Rudda, Evangeline Lilly i Michaela Douglasa i patrząc na to, że w Cassie Lang ponownie wcieli się znana nam z Endgame Emma Fuhrmann możemy spodziewać się chociaż zalążka Young Avengers.

7 PAŹDZIERNIKA 2022: BLADE

Co bardziej pasuje do daty tuż przed Halloween niż film o łowcy wampirów? O tym, że w chodzącego za dnia wcieli się Mahershala Ali wiemy już od tegorocznego Comic-Conu, więc zaskakującym byłoby, gdyby film miał premierę później niż trzy lata od ogłoszenia. Możliwe też, że Ali w roli Blade’a pojawi się już w którymś z seriali na Disney+, a jego geneza zostanie opowiedziana w solowym filmie.

17 LUTEGO 2023: FANTASTYCZNA CZWÓRKA

Ta data wydaje się być dobrym momentem na wprowadzenie Fantastycznej Czwórki do MCU, jednak spokojnie można by zamienić ją na moment premiery Deadpoola 3. Doctor Doom wydaje się być idealnym zamiennikiem dla Thanosa – po jego śmierci w Endgame brakuje kolejnego wielkiego zagrożenia. Marvel na przestrzeni lat udowodnił, że są cierpliwi, więc nie ma co spodziewać się filmowego występu Fantastycznej Czwórki wcześniej niż w 2023 roku – nawet jeśli ich ostatni film wszedł do kin osiem lat przed tą datą.

5 MAJA 2023: GUARDIANS OF THE GALAXY VOL. 3

5 maja idealnie wpasowuje się w premierę GotG Vol. 3 – Gunn będzie miał wtedy wystarczająco czasu, by skończyć The Suicide Squad i ponownie zebrać drużynę kosmicznych idiotów, by zwieńczyć swoją autorską trylogię. Jeszcze rok temu reżyser był już gotowy do prac nad filmem, jednak przez sprzeczkę z Disneyem został tymczasowo zwolniony, w międzyczasie podpisując kontrakt z Warner Bros. Pierwsi Guardians trafili do kin w sierpniu 2014, jednak po zostaniu masowym hitem druga cześć ich przygód miała premierę w maju – trójka z pewnością również pojawi się w tym miesiącu.

28 LIPCA 2023: CAPTAIN MARVEL 2

Jeśli studio nie planuje szybkiego zekranizowania Secret Invasion, co przyspieszyłoby premierą następnej Marvelki, 28 lipca wydaje się być przyzwoitą datą. Ciekawe, kiedy i gdzie będzie działa się akcja dwójki, zważywszy na to, że po Endgame wszystkie filmy Marvela dzieją się w 2023 roku- oznaczałoby to, że w końcu i my dogonilibyśmy marvelowską linię czasu. Czy Captain Marvel 2 mogłoby dziać się w przeszłości, może nawet w latach 90.?

3 LISTOPADA 2023: NOVA

I wreszcie, 3 listopada 2023 roku Marvel Studios mogłoby w końcu dać fanom tego, na którego tak długo czekają. Chociaż póki co to tylko zgadywanie, Kevin Feige już w 2017 wspominał o kinowym potencjale Novy. Geneza Novy związana ze zniszczeniem Xandaru nie tylko świetnie zgrywałaby się z wydarzeniami z Infinity War, ale i wprowadzenie postaci Sama Alexandra mogłoby wypełnić pustkę po Spider-Manie, jeśli Sony zdecyduje się nie przedłużać kontraktu z Disneyem.

A jakich filmów wy się spodziewacie? Dajcie nam znać w komentarzach!