PODZIEL SIĘ

Autorka komiksów “Batgirl” oraz “Birds of Prey”, Gail Simone stwierdziła, że Barbara Gordon już niebawem może pojawić się na srebrnym ekranie i odegrać znaczącą rolę w rozwoju kinowego uniwersum DC.

Wykluczenie postaci Barbary Gordon z filmu “Birds of Prey” nie pozostało niezauważone. Według komiksów Barbara należy do drużyny lub nawet jest jej założycielką (nie zawsze jako Batgirl, zdarzało się, że występowała w roli Oracle). Początkowo Batgirl miała być częścią scenariusza, jednak została usunięta na rzecz Harley Quinn i dążenia do uzyskania przez “Birds of Prey” kategorii R. W międzyczasie DC Films zleciło napisanie scenariusza do filmu “Batgirl” scenarzystce “Birds of Prey”, Christinie Hodson. Film prawdopodobnie dostanie kategorię PG-13, a producenci już poszukują reżysera.

Brak Barbary Gordon w “Birds of Prey” nie musi być wcale złą wiadomością dla fanów. Gail Simone, która stoi za stworzeniem wielu komiksów zasugerowała, że Batgirl pojawi się w wielu projektach, które obecnie są w fazie przygotowywania.

Bardzo możliwe, że postać Batgirl zostanie bardziej dostosowana do młodszej publiczności, chociaż nie można wykluczyć możliwego połączenia sił z Birds of Prey w przyszłości. Istnieje również szansa, że Barbara Gordon pojawi się u boku Batmana w najnowszym filmie o Mrocznym Rycerzu.