PODZIEL SIĘ

HBO Max planuje wydać ekskluzywne treści streamingowe Warner Media. Co więcej, na platformę trafią wszystkie filmy DC z ostatniej dekady.

Warner Media pojawi się na platformach streamingowych w przyszłym roku, kiedy zostanie otwarty HBO Max. Serwis ten będzie zawierał w swojej bibliotece nie tylko wcześniejsze projekty Warner Bros, usługa ma opierać się na stworzeniu nowych, ekskluzywnych treści, w tym wydanych w nowej, wysokobudżetowej odsłonie projektów DC.

Variety informuje, iż HBO chce podpisać kontrakt, zgodnie z którym studio na początku dostarczać będzie od ośmiu do dziesięciu filmów rocznie, a z czasem ta liczba będzie wzrastać. Nadzorem nad ich produkcją zajmie się obecnie zatrudniony w Warner Bros Greg Berlanti. Według raportu, niektóre z planowanych treści wyprodukowane zostaną z budżetem na poziomie głównych filmów fabularnych, co stanowi nie lada gratkę dla wszystkich fanów DC. 

Produkcje, o których mówimy obejmują serię Dune, skupioną na grupie kobiet znanych jako Bene Gesserit, a reżyserem pilotażowego odcinka zostanie Denis Villeneuve. Ponadto, usługa streamingowa do swojej biblioteki dostanie Gremlins: Secrets of the Mogwai, czyli animowaną serię prequeli, ujawniającą pochodzenie uroczych, ale niebezpiecznych stworzeń. 

HBO zapowiada również, że na platformie dostępne będą wszystkie filmy DC z ostatniej dekady, takie jak Watchmen, Jonah Hex, Green Lantern, The Dark Knight Rises, RED, Man of Steel, RED 2, Batman v Superman: Dawn of Justice, Suicide Squad, The LEGO Batman, Wonder Woman, Justice League, Teen Titans GO! To the Movies, Aquaman, Shazam ! oraz The Kitchen.

Na Twitterze pojawiła się informacja, iż serwis będzie udostępniał produkcje Batmana oraz Supermana z ostatnich 40 lat. Co więcej, na platformie już w przyszłym roku pojawi się mega hit, Joker. Serwis stanie się głównym developerem treści Warner Media’s i studia AT&T.

 

Dzięki temu, że Joker ma szansę stać się najbardziej nieprawdopodobnym filmem, który zarobi miliard dolarów w globalnej kasie, obecność filmu w serwisie streamingowym jest sprytnym posunięciem, aby zachęcić potencjalnych nabywców HBO Max.

Serwis streamingowy HBO Max pojawić się na rynku ma wiosną 2020 roku, przewiduje udostępnienie widzom 10 000 godzin treści premium.