PODZIEL SIĘ

W ubiegły czwartek dość głośno zawitała do nas premiera 5. sezonu Gotham, a widzowie mogli po raz pierwszy zobaczyć świat Ziemi Niczyjej, pustkowia zwanego wcześniej jako Gotham City. Terytorium zostało podzielone na mniejsze części, którymi władają główni złoczyńcy serii. Tylko jeden z nich w tym nie uczestniczy. Jest nim Jeremiah Valeska – szaleniec, który stworzył Ziemię Niczyją.

Jak zauważył Jim Gordon na premierze, w ciągu trzech miesięcy, odkąd zaczęła się Ziemia Niczyja, Jeremiah nie był widziany. Nie oznacza to jednak, że nie jest zamieszany w to, co być może dzieje się pod powierzchnią miasta. Pod koniec premiery prawa ręka Jeremiaha, Ecco, pojawiła się w biurze Jima, pozostawiając złowieszczą wskazówkę powrotu proto-Jokera.

Wszyscy z niecierpliwością czekamy, żeby ta postać powróciła i wygląda na to, że nie musimy czekać tak długo, jakby mogło nam się wydawać. Cameron Monaghan, który gra Jeremiaha w serialu, pokazał na instagramie, że jego nikczemny złoczyńca już wkrótce powróci.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Just a few more weeks until #Gotham is re-introduced to this creep. Who watched the premier episode?

Post udostępniony przez Cameron Monaghan (@cameronmonaghan)

Pod koniec ubiegłego sezonu Jeremiahowi udało się całkowicie odwrócić Gotham City do góry nogami. Wydaje się jednak, że nasz czarny charakter nie jest zadowolony z dotychczasowej pracy.

„To było interesujące w zeszłym sezonie.” – powiedział Monaghan ComicBook.com podczas spotkania z obsadą Gotham. „Jego plan się powiódł, zniszczył Gotham, zburzył go, stworzył swój labirynt, jego obraz i wszystkie te rzeczy, co jest rzadkością dla każdego złoczyńcy, więc myślę, że cieszył się, że jest królem zniszczenia. Z wielkim szacunkiem pracuje w cieniu i jest teraz w mieście kimś w rodzaju wielkiego boogeymana. Myślę, że cieszy się z tego, co karmi jego ego i pychę. Teraz ma dziewczynę i osiąga więcej sukcesów, niż kiedykolwiek mógł osiągnąć.”

„Myślę, że to, co go teraz napędza, to plan, który pozwala mu budować to, nad czym pracuje. To Bruce jest jego specjalnym projektem. To jedyna rzecz, która go dręczy, gdyż to jedyne, co mu się nie udało. Ale teraz widzimy, że jest szczęśliwy, choć wciąż niezadowolony, ponieważ musi pokazać Bruce’owi, jak bardzo go kocha lub przynajmniej tę pokręconą wersję miłości.”

Czy oczekujesz powrotu Jeremiaha do Gotham? Daj znać w komentarzach!

Nowe odcinki Gotham w każdy piątek (czasu polskiego).