Cóż to był za weekend, pełen wrażeń, emocji, niezwykłego widowiska jak i atrakcji podczas sobotniego Weekendu Cosplay w EC1 Łódź! W dużym składzie redaktorów FLARROW.pl gościliśmy wystawę “Sztuka DC. Świt Superbohterów”, a później udaliśmy się na konkurs cosplay, kończąc organizowanym przez nas zlotem fanów superbohaterów w Pubie Biblioteka.

Specjalnie dla Was uchwyciliśmy wszystkie najważniejsze atrakcje z tego dnia i poniżej prezentujemy fotorelację z krótkim opisem wydarzeń i odczuć, które mogliśmy przeżyć.

Już na początku bardzo zaskoczyło mnie wejście do budynku (Hala Maszyn EC1),  ponieważ już z daleka była bardzo widoczna oprawa wystawy superbohaterów DC. Do tego wejście schodkami umożliwiało uchwycenie bardzo fajnego zdjęcia tuż obok poniżej udokumentowanej oprawy wejścia.

Wchodząc już do głównego wejścia, pierw mijamy szatnię, a potem trafiamy do kasy po zakup biletów, które można również kupić online za pośrednictwem strony wystawy. Gdy już zakończymy wszelkie wejściowe formalności, to naszym oczom okażą się niesamowity korytarz otoczony białymi firanami, a na nich znajdują się motywy komiksów DC!

Po przejściu korytarza przywitała nas dobrze odwzorowana figura Wonder Woman, jak i również część poświęcona Supermanowi oraz dwie piękne cosplayerki przebrane za Wonder Woman (instagram: @rhiannon_arts) oraz Poison Ivy (instagram @gwen_stories).

Podążając dalszą ścieżką wystawy widzimy różne prace artystyczne, ciekawe opisy i historię dobrze nam znanych superbohaterów DC Comics, jak i odwzorowane sceny i nieco mniejszy Batmobil z filmu Dark Knight.

Chociaż na mnie największe wrażenie zrobił BatPod, czyli motocykl Batmana z trylogii Dark Knight! Dodatkowo został umieszczony na takiej ruchomej i okrągłej nakładce co dawało niezwykły efekt.

No i czas wreszcie skupić się na najważniejszym (jak dla mnie), czyli strojami postaci DC Comics, które były nad wyraz świetne! Dzięki bliskiemu kontaktowi – oczywiście za szybą, bo każde kostiumy były chronione przez specjalną szklaną klatkę, mogłem przeanalizować jak wyglądają w rzeczywistości, oraz na własne oczy zobaczyć kostiumowe sutki z Batmanów reżyserii Joela Schumachera. Batman, Wonder Woman, Bane, Superman, Joker (Jack Nicholson), Pingwin (Danny Devito) i jego prawdziwy pingwin, Riddler, Robin, Batgirl… Ahhh! Nie no musicie to zobaczyć na własne oczy, naprawdę!

Idąc sobie dalej oczywiście mijamy również telewizory, na których wyświetlane są wywiady z twórcami komiksów i filmów, a także salę kinową. Na zakończenie wracamy do punktu wejścia, gdzie znajduje się również sklep z atrakcyjną ofertą superbohaterskich pamiątek! Na pierwszym piętrze znajduje się kawiarnia, a na stolikach czekają na nas komiksy do poczytania podczas odpoczynku na naprawdę wygodnych siedzeniach. Drugie piętro prezentuje nam okładki komiksowych wydań.

Byłem też mega szczęśliwy, gdy trafiłem na odwiedzającą wystawę Harley Quinn! Bardzo sympatyczna dziewczyna Inga Madejczyk (instagram: @plharleyquinn) odwiedziła wystawę w cosplayu, robiąc przy tym niespodziankę wielu innym odwiedzającym.

Po spędzeniu czasu na wystawie szybko udaliśmy się do drugiego pomieszczenia zwanym Centrum Nauki i Techniki EC1, gdzie od 15:00 rozpoczął się konkurs cosplay, w której uczestniczyli niezwykle utalentowani polscy cosplayerzy w swoich niesamowitych strojach stworzonych uwaga, własnoręcznie – bo taki był wymóg organizatora konkursu, czyli Zula Costumes.

Cosplayerzy na początku pokazali nam się niczym modele na wybiegu, których mogliśmy podziwiać z dołu, a później oczekiwać ich na bardzo bliskiej scenie, gdzie zaprezentowali swoją charakteryzację.

Pierwsze miejsce zajął Scarecrow, drugie Batman, trzecie Harley Quinn! Gratulujemy zwycięzcom i wielki szacunek dla pozostałych uczestników konkursu.

Wszystkie zdjęcia i materiały video do obejrzenia w naszym google dysku:

EC1 Weekend Cosplay – Google Drive


Podsumowując, jak widzicie byłem bardzo pod wrażeniem całej wystawy jak i konkursu cosplay, także całość oceniam na bardzo dobrze zorganizowaną akcję, w której również braliśmy udział, organizując “after party” po całodniowym wydarzeniu w EC1. Od 18:00 mogliśmy się spotkać w Pubie Biblioteka, gdzie zorganizowaliśmy dla Was zlot fanów tematyki superbohaterów. Atrakcjami były: Prelekcje, rozmowy, dwa interaktywne quizy, konkurs rysunkowy oraz mini cosplay, a także wiele nagród i darmowe superbohaterskie naklejki! Dziękujemy Wszystkim obecnym na zlocie, jesteście najlepsi!

Więcej zdjęć i materiałów wideo oraz nagrań z prelekcji w pubie do obejrzenia w naszym google dysku:

Zlot w Pubie – Google Drive