Premiera sezonu 5 serii Gotham już za nami i już w pierwszej scenie możemy zauważyć, że czeka nas kilka interesujących zwrotów akcji oraz zawarcie dosyć nietypowego sojuszu.

Po wszystkich incydentach związanych z finałem 5 odsłony serialu większość naszych ulubionych bohaterów znajduje się w miejscach odizolowanych od siebie nawzajem przez terytorialne wojny gangów. Jak jednak dowiadujemy się ze sceny “flash forward”, nie potrwa to długo.

Jednym z elementów serialu, który widzowie pokochali, jest skomplikowana relacja pomiędzy Pingwinem a Riddlerem. Kreacje tych dwóch postaci są jednym z najjaśniejszych punktów pierwszych 4 sezonów, a rozwój ich przyjaźni zmieniającej się we wrogość i na odwrót przyniósł kilka ciekawych zwrotów w fabule. Okazuje się, że w sezonie 5, mimo że postacie te nie spotkały się w pierwszym epizodzie, doczekamy się konkluzji ich historii.

Robin Lord Taylor (aktor wcielający się w postać Pingwina) podczas jednego z wywiadów zapewnił, że możemy spodziewać się jeszcze wielu ciekawych scen z ich udziałem, a pierwsze spotkanie w 5 sezonie uważa za jedną ze swoich ulubionych w całej serii. Aktor zapewnia też, że ich relacje w najnowszej odsłonie będą równie dynamiczne jak w poprzednich, jako że wszyscy bohaterowie w sytuacji, w jakiej się obecnie znajdują, zdają sobie sprawę, że ich przetrwanie zależy w dużej mierze od siebie nawzajem.