Według wiadomości, jakie The CW podaje, nie zobaczymy Batmana w Arrowverse. Człowiek nietoperz z niewiadomych przyczyn zaginął w Gotham City, a fani zastanawiają się dlaczego tak jest. Ich myśli nie są takie dziwne, gdyż nawet twórcy serialu nie mają pojęcia, co się stało z Bruce’em Wayne’em.

W wywiadzie dla BatwomanTV.com showrunner Batwoman, Caroline Dries, przyznała, że nie była zaznajomiona ze wszystkimi historiami Batmana.

“Mam kilka teorii, w których mógł zniknąć” – przyznaje Dries. “Ale nie w pełni jestem pewna o sposobach”. Dries Wspomina dalej, że czuje, że to dodaje w pewien sposób tajemnicy niezbędnej do opowieści o postaciach należących do rodziny Batmana.

“Prawie jestem przekonana o każdym szczególe tego serialu” – kontynuuje. “Ale właśnie w tym miejscu chcę, aby publiczność poczuła tajemnicę, która jest prawdziwą niewiadomą”.

Dries potwierdza również, że komiksowa partnerka Kate Kane, Maggie Sawyer i Renee Montoya, nie będą zaangażowane w serial – przynajmniej do pewnego czasu. W sierpniu EP Sarah Schechter powiedziała reporterom, że Batwoman ma unikalną strukturę, której nie widziano nigdzie indziej w telewizji.

“To naprawdę świetna zabawa” -powiedziała wtedy Schechter. “Chciałabym, żebyśmy mogli to zrobić przy każdym serialu, ponieważ musisz być z postacią i nie musisz mieć wszystkiego wyjaśnionego i przedstawionego całego światu, a naprawdę po prostu smakujesz tego, kim oni są. Możesz ich poznawać. Chciałabym, żebyśmy mogli być po prostu szczerzy. Jest wtedy mniej presji niż przy “Oto świat. Oto wszyscy ludzie. Powiemy ci wszystko w ciągu 42 minut i możesz iść””.

“Więc tak naprawdę była to wielka zaleta, aby móc to zrobić, tak myślę, w tym programie, ponieważ wtedy oznaczało to również, że kiedy robiliśmy pilota mogliśmy to zrobić. Ta obsada jest niesamowita i fajnie byłoby móc spędzić czas ze wszystkimi” – kontynuowała Schechter. “I myślę, że gdybyśmy nie znali trochę Kate, trudniej byłoby mieć do tego zapęd”.

Jeżeli tak zapatrują się sprawy na serial, nic dziwnego, że historia zniknięcia Bruce’a Wayne’a będzie trzymana w tajemnicy, a nawet sami twórcy serialu nie porwali się na to, aby stworzyć choć delikatną otoczkę na tajemnicę jego zniknięcia. To właśnie to ma być głównym napędem do budowania ciekawych obrotów spraw i jeszcze większej ilości tajemnic, jakie Batwoman z pewnością nam przyniesie.

Czy wy również czekacie na nowy serial z Arrowerse tak mocno, jak nasza redakcja? Dajcie nam o tym znać na naszym facebooku i discordzie!

Batwoman emitowana jest w każdy poniedziałek (czasu polskiego). Legalnie oglądać będzie ją można na platformie HBO Go.