Wiele fanów tematyki superbohaterów ma pewien mokry sen, by zobaczyć pełny serial o losach Batmana, przypominam o losach Batmana, a nie młodego Bruce’a Wayne’a (Gotham). Stacja The CW była ku temu bardzo bliska, jednakże od jesieni zaoferuje nam serial Batwoman.

Dlaczego zatem otrzymamy kobiecą wersję największego bohatera DC Comics, którą będzie Kate Kane znana jako Batwoman? A to z prostej przyczyny, ponieważ będzie to pewna nowość i w sumie nie musi się martwić o to, że wyprze ją kinowe uniwersum WB-DC.

A do jeszcze większych powodów zapraszamy już poniżej:

1. Kolejna postać, która wzmacnia pozycję The CW wśród społeczności LGBT

Znalezione obrazy dla zapytania batwoman lgbt

Fani komiksów od początku wiedzieli kim jest Kate Kane i jaką orientację seksualną wyznaję, ba nawet w zwiastunie mogliśmy już zobaczyć jej kobiecą miłość co po raz kolejny wzmacnia poprawność polityczną telewizji The CW i przyciąga uwagę społeczności LGBT. Oczywiście wielcy przeciwnicy i homofoby nie będą mieli żadnych zastrzeżeń, bo przecież akurat chodzi o lesbijską parę, a dwie kobiety razem… To przecież fajne, co nie szowiniści?!

2. Historia Batmana mocno przejadła się widzom

Znalezione obrazy dla zapytania fat batman

Tyle filmów, komiksów, informacji, a także  serial Gotham sprawił, iż postać Batmana nieco przejadła się  fanom.  Oczywiście nie zrozumcie mnie źle, bo wiadomo, że Mroczny Rycerz jest ikoniczną postacią, no ale… Żeby dostać o nim serial? To już lepiej oglądać innych członków Bat Family albo Batman: Beyond! Oo to byłoby to!

3. Arrowverse miał już swojego batmana w postaci Olivera Queena!

Znalezione obrazy dla zapytania arrow batman

Setki porównań i narzekań ze strony widzów serialu Arrow, dla których postać grana przez Olivera Queena była bardzo podobna do Batmana. Scenarzyści, aż nadto tworzyli scenariusz, bazując na historii Bruce’a Wayne’a, a nawet wykorzystywali przeciwników Batmana. Także stacja CW pokazała już przygodę z facetem o podobnych problemach i losach co Bruce Wayne, a był nim właśnie Oliver Queen znany jako Green Arrow. Także dziękujemy, nie chcemy więcej!

4. Batwoman otwiera drogę do dużej ilości nowych postaci

Znalezione obrazy dla zapytania batfamily

Bat rodzinka w dziejach komiksów miała w swych szeregach sporą ilość postaci, a serial Batwoman może nam ich przedstawić! Produkcja ta to furtka dla nowych, nieznanych nam postaci, które gdzieś i kiedyś pojawiły się w komiksach. Na tę chwilę pewną postacią jest Luke Fox, który wcielał się w bohatera o pseudonimie Batwing. Istnieje również szansa na pojawienie się Flamebird, The Signal czy Bluebird.

5. Batwoman to sama w sobie interesująca postać!

W komiksach Batwoman działała na własną rękę i była niezależna od Batmana, zważywszy na to, iż często sama potrafiła uporać się z bandytami. Na początku swojej heroicznej podróży wykorzystuje kuloodporne kamizelki i broń, która wykradła z bazy wojskowej ojca, jednakże ostatecznie przyjęła pomoc Batmana, przez co przeszła przez intensywny trening, a na końcu otrzymała swój Batsuit!

Oczywiście Kate Kane przeżyła w swojej przeszłości traumę,  jednakże nie taką jak Bruce, ponieważ ją dotknęła niemiła niespodzianka, gdy została wydalona ze służby w Akademii Wojskowej z powodu swojej orientacji seksualnej. Można osiągać niesamowite wyniki, być zdolnym, a i tak znajdzie się jakiś szczegół, który doprowadzi do tego, że życie może legnąć w gruzach. To właśnie popchnęło główną bohaterkę serialu do bycia samozwańczym bohaterem i to właśnie ona musi sama stanąć w obronie miasta Gotham. Czy da radę? Na tą odpowiedź musimy poczekać do premiery serialu!