PODZIEL SIĘ

Kultowa seria komiksów X-Men odnosiła różnorakie sukcesy w kinach. Filmy takie jak Logan spodobały się widowni, jednakże najnowsza Mroczna Phoenix nie zostawiła po sobie pozytywnego wrażenia. 

Kliknij tutaj i dołącz do wspólnych rozmów o superbohaterach na naszej grupie!

Dzięki umowie Disney-Fox, teraz to królestwo Myszki Miki jest odpowiedzialne za nadzorowanie kolejnych posunięć X-Menów i będzie kreować przyszłe losy bohaterów. Według raportów jednak wydaje się, że Disney nie jest pod wrażeniem tego, co przedsięwziął Fox

Niedawno w sieci ukazał się artykuł Variety opisujący presję, z jaką zmaga się Disney ze strony studia Fox po średnio udanej premierze Mrocznej Phoenix. Właśnie tam Nowi Mutanci zostali wspomnieni i sprawy nie wyglądają dobrze dla zapowiedzianego horroru. 

Studio nie jest zachwycone “Nowymi Mutantami” jako spinoffem “X-Menów” z atmosferą nawiedzonego domu i uważa, że ma on ograniczony potencjał.

Przypominamy, iż Nowi Mutanci to film nadzorowany przez 20th Century Fox i wydawało się, że został ukończony, zanim został przejęty przez Disneya. Pierwsze zdjęcia odbyły się w 2017 roku, z zapowiedzią premiery na wiosnę 2019 roku, jednak została ona przesunięta. Aktualnie Nowi Mutanci w kinach pojawić się mają w kwietniu 2020 roku, a producent franczyzy, Simon Kinberg niedawno zdradził Digital Spy, że ostatnie opóźnienia zostały wywołane przez konieczność dogrania dubli. Kinberg wyjaśnił sytuację na łamach Variety.

Stało się tak, że musieliśmy nagrać duble w tym roku, a Disney ustalił nową datę premiery. Tak to jest. Sporo czasu zajęło ustalenie, które sceny należy powtórzyć, przebranie materiału. Trochę trwało również zebranie z powrotem ekipy.

Tak czy inaczej, raporty Variety sugerują, że Disney nie jest zainteresowany tym, co mają do zaoferowania Nowi Mutanci. Wydanie wersji limitowanej może zadziałać, jeśli warunki kasowe będą optymalne, dlatego premiera w październiku wydawałaby się być dobrym pomysłem i pasowałaby do klimatu horroru. Jednak na ten moment Nowi Mutanci w kinach pojawić się mają w kwietniu następnego roku i właśnie tyle czasu zostaje, by przekonać Disneya o wartości tego filmu.

A wy, macie nadzieję, że Nowi Mutanci okażą się dobrym filmem? Podzielcie się opiniami w komentarzach!