PODZIEL SIĘ

W zeszłym tygodniu na E3 Square Enix zaprezentowało nam w końcu długo wyczekiwany trailer „Marvel’s Avengers”, czyli gry bazującej na tej wielbionej przez wielu grupy superbohaterów. Dostaliśmy szczątkowy wgląd na to, jak będzie wyglądał gameplay i fabuła produkcji. Niestety zapał wielu fanów nieco opadł w momencie, gdy ujrzeli modele postaci, które wyglądają po prostu słabo.

Nie da się ukryć, trailer graficznie nie powala, a nasi bohaterowie wyglądają koszmarnie, w szczególności Thor i Black Widow, która wygląda nieco „za męsko”. Niestety w sieci nie brakuje także wielu niepochlebnych komentarzy, bo… Postaci nie posiadają twarzy znanych im z MCU! Mnóstwo ludzi chyba zapomina, że to będzie gra na licencji komiksów, ale to nie pierwszyzna.

Studio odpowiedzialne za tę produkcję, Crystal Dynamics, jak najbardziej jest świadome panującej sytuacji, więc… uparcie pozostanie przy swojej wizji i nie dokona żadnych zmian w designie postaci! Dyrektor kreatywny, Shaun Escayg, w trakcie wywiadu dla IGN oznajmił, że nie ma zamiaru niczego zmieniać.

„Oczywiście zawsze chętnie wysłuchujemy naszych fanów, jednakże nie mamy w planach żadnych zmian w designie postaci. Trailer ukazuje wersję pre-alpha, także wciąż brakuje wielu graficznych detali, nad którymi pracujemy. Szata graficzna na pewno ulegnie poprawie.”

Miejmy nadzieję, że zmiany, które nadejdą, faktycznie wpłyną na odbiór designu postaci, jednakże nie wydaje mi się, aby dużo to zmieniło. Tu przydałoby się nieco więcej roboty z modelami twarzy, jednak lepiej pozytywnie się zaskoczyć, niż się podjarać i potem rozczarować, prawda?

Premiera odbędzie się 15 Maja 2020 roku na PC, PS4 i X1