O tym, że Dwayne „The Rock” Johnson wcieli się w rolę Black Adama, wiemy już od dłuższego czasu, jednakże ani razu nie otrzymaliśmy większych konkretów, aż do dzisiaj, kiedy to aktor wrzucił na swój instagram post, w którym zdradził nam datę premiery filmu!

„Black Adam” trafi do kin 21 grudnia 2021 r. Poza tym legendarny Jim lee oraz światowej klasy artysta BossLogic przygotowali specjalny plakat wizualizujący Dwayne’a jako klasycznego nemesis Shazama.

Johnson w swoim poście znacznie się rozpisał, opisując swoją ekscytację pracą nad tym tytułem:

„Tak jak większość dzieciaków w moim wieku marzyłem, aby kiedyś zostać superbohaterem, posiadać kozackie supermoce, walczyć w imię prawa i sprawiedliwości… Wszystko się zmieniło, kiedy to w wieku 10 lat odkryłem najlepszego herosa wszechczasów – Supermana! Jako chłopiec bardzo chciałem się nim stać, ale kilka lat później uświadomiłem sobie, iż to nigdy się nie wydarzy, gdyż byłem zbyt buntowniczy, nieokrzesany. Mimo tego byłem młodzieńcem o złotym sercu, ale po prostu lubiłem wiele rzeczy robić na swój własny sposób. Teraz, dekady później, moje marzenia się spełniły i mam zaszczyt być częścią Uniwersum DC oraz przyjemność wcielić się w BLACK ADAMA”

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

The Man in Black ⚡️ Like most kids growing up, I dreamed about being a superhero. Having cool superpowers, fighting for what’s right and always protecting the people. It all changed for me, when I was 10yrs old and was first introduced to the greatest superhero of all time – SUPERMAN. As a kid, Superman was the hero I always wanted to be. But, a few years into my fantasy, I realized that Superman was the hero, I could never be. I was too rebellious. Too rambunctious. Too resistant to convention and authority. Despite my troubles, I was still a good kid with a good heart – I just liked to do things my way. Now, years later as a man, with the same DNA I had as a kid – my superhero dreams have come true. I’m honored to join the iconic #DCUniverse and it’s a true pleasure to become, BLACK ADAM. BLACK ADAM is blessed by magic with the powers equal to SUPERMAN, but the difference is he doesn’t toe the mark or walk the line. He’s a rebellious, one of a kind superhero, who’ll always do what’s right for the people – but he does it his way. Truth and justice – the BLACK ADAM way. This role is unlike any other I’ve ever played in my career and I’m grateful to the bone we’ll all go on this journey together. BLACK ADAM 12.22.21 ⚡️ Huge thank you to my friends, @jimlee and @bosslogic for this first time ever bad ass collaboration.

Post udostępniony przez therock (@therock)

W jednym z wcześniejszych wywiadów dla comicbook.com, aktor zdradził, że możemy się spodziewać filmu, który w pełni przedstawi nam postać władcy Khandaqu. O tym, jak był złoczyńcą, następnie antybohaterem, aż w końcu być może i herosem.

Jest to także dość ciekawy casting, gdyż The Rock słynie raczej z głupkowatych, prostych ról, także jego angaż w „Black Adam” jest bardzo interesujący. Osobiście mocno trzymamy kciuki za tę produkcję i liczymy, że otrzymamy kawał solidnego filmu.

Myślicie podobnie? Czy może jednak Dwayne zupełnie wam nie pasuje? Dajcie znać!