PODZIEL SIĘ

W tym sezonie nastanie największe wydarzenie w świecie seriali z uniwersum Arrowverse“Kryzys na Nieskończonych Ziemiach”. Jest to również wydarzenie, które dało nowy start w świecie komiksów DC. Czy to oznaczałoby, że wkrótce seriale superhero stacji The CW czekają wielkie zmiany?

Nasze spekulacje nie są gołosłowne. Nie mamy jednoznacznych potwierdzeń ze strony twórców seriali, ale wygląda na to, że dwa seriale nie radzą sobie najlepiej. Zarówno debiutancki występ Batwoman, jak i kontynuacja przygód Supergirl nie cieszyły się zbyt wielką oglądalnością.

Batwoman ma za sobą dwa pierwsze odcinki swojego pierwszego sezonu. Oba z nich nie przyciągnęły przed telewizory zbyt wielu widzów. Gdy premierowy odcinek obejrzało 1,8 miliona widzów, drugi odcinek zaliczył 19 procentowy spadek oglądalności mając 1,46 miliona widzów. Oprócz oglądalności spadły również oceny. Z 5 gwiazdek Batwoman obecnie posiada 3.

Podobnie ma się sytuacja z Supergirl. Obecnie emitowany jest już piąty sezon o przygodach kuzynki Supermana, ale wygląda na to, że z biegiem czasu serial również traci na oglądalności. Gdy pierwszy odcinek obejrzało 1,3 miliona widzów, tak drugi tydzień emisji zaliczył spadek około 26 procent, a liczba widzów przed telewizorami wynosiła 0,97 miliona.

Patrząc na statystyki zarówno Batwoman, jak i Supergirl możemy założyć, że podobnie będzie w przypadku Legends of Tomorrow. Serial zaczął z kiepskim pierwszym sezonem, aby później pokazać dwa niemal świetne sezony. Niestety, sezon czwarty nie przyjął się już tak wyśmienicie.

Istnieją pogłoski, niepotwierdzone, że Supergirl i Legends of Tomorrow mogą zostać anulowane po “Kryzysie na Nieskończonych Ziemiach”.

Najwyraźniej fani odchodzą od bieżącego śledzenia przygód superbohaterów stacji The CW. Niestety dla wiernych fanów The CW nie będzie kontynuowało swoich “dzieł”, jeżeli te nie będą przynosić zysków, a ich statystyki będą non stop maleć.