PODZIEL SIĘ

Skoro Spider-Man kontynuuje bujanie się na pajęczynie po Nowym Roku w wersji Marvel Cinematic Universe, to rodzi się pytanie, czy jest choć cień szansy, że wBlack Panther 2 mógłby pojawić się Kraven the Hunter?

Kliknij tutaj i dołącz do wspólnych rozmów o superbohaterach na naszej grupie!

2017 rok był jednym z przełomowych dla świata Marvel Cinematic Universe, gdyż dwie firmy, Sony oraz Marvel Studios zawiązały umowę, która pozwoliła na pojawienie się postaci Spider-Mana w kolejnych filmach MCU. Oczywiście, wiadomo – nie za darmo, gdyż Marvel musi się podzielić zyskami z Sony z każdego filmu, w którym Pajęczarz się pojawi.

Tego typu sojusz pozwolił na pojawienie się Człowieka Pająka w „Captain America: Civil War”, „Spider-Man: Homecoming”, „Avengers: Infinity War”, a także na to, aby pojawił się również i w tym roku w „Avengers: Endgame” oraz „Spider-Man: Far From Home”. Sporo, można by rzec, jak na dwa lata od zawiązania umowy pomiędzy dwiema dużymi korporacjami.

Oczywiście warto dodać, że oryginalnie umowa pozwalała na pojawienie się postaci z MCU w filmach ze Spider-Manem i na odwrót. Tym samym, taki Tony Stark miał okazję pojawić się w „Homecoming”. Jednak co dziwne, to fakt, że żadna z postaci powiązana ze światem Spider-Mana nie wystąpiła do tej pory w żadnej innej produkcji Marvela. Poza samym Pajęczakiem oczywiście.

Jak się okazało jakiś czas temu, reżyser „Black Panther”, Ryan Coogler, wyrażał chęć użycia jednej z postaci ze świata Człowieka Pająka, dokładniej Kravena Myśliwego, już w pierwszej odsłonie przygód Czarnej Pantery. Niestety, jak przyznał w jednym z późniejszych wywiadów, nie miał możliwości wcielenia postaci do obsady.

Dlaczego? Otóż sprawa jest prosta – Sony zaczęło pracę nad solowym filmem z udziałem Kravena Myśliwego, którego scenarzystą miał zostać Richard Wenk. Spin-off miałby być częścią wydzielonego uniwersum Marvela Sony, tego samego, w którym znajdują się główni bohaterowie produkcji „Venom” oraz „Morbius”.

Biorąc jednak pod uwagę popularność pierwszego solowego filmu z udziałem Black Panthera, sytuacja ta może ulec jednak zmianie… Z produkcjami Sony z postaciami z uniwersum Człowieka Pająka jest pewien mankament. Otóż, pomimo że „Venom” odniósł spory sukces w box office’ie, to jednak nie został przesadnie dobrze odebrany przez krytyków. To natomiast doprowadziło do zawieszenia planowanej już od dłuższego czasu produkcji o roboczej nazwie „The Black Cat/Silver Sable”. Tak więc jest całkiem możliwe, iż Sony zezwoli na wykorzystanie postaci Kravena w nadchodzącym sequelu „Black Panther”, jeśli planowany solowy film o Myśliwym miałby spotkać podobny los.

Podzielcie się swoją opinią na Discordzie, czy chcielibyście zobaczyć Kravena Myśliwego w drugiej części „Black Panther”! Sam osobiście wolałbym jednak, aby najpierw Spider-Man zmierzył się z Myśliwym w betonowej dżungli – Nowym Jorku.