PODZIEL SIĘ

Podczas gdy Joker Joaquina Phoenixa od trzech tygodni szaleje w kinach, bijąc kolejne rekordy w Box Office, zapewne wiele osób zadaje sobie pytanie – co z Jaredem Leto? Aktor wcielił się w postać błazna w „Suicide Squad” w 2016 roku i krążyły pogłoski, że dane będzie mu to zrobić jeszcze w wielu filmach w przyszłości, ale… Czy coś jeszcze z tego będzie?

Według nowych doniesień The Hollywood Reporter, Leto nie pojawi się w „Birds of Prey”. Nie zobaczymy jego występu nawet w formie cameo. Jest to nieco zaskakujące, szczególnie że historia Harley opiera się na jej życiu w cieniu Księcia Zbrodni aż do momentu, gdy postanawia rozpocząć nowe życie i zakończyć ten toksyczny związek.

Po jednej z ostatnich wypowiedzi Jamesa Gunna, nie powinniśmy być zaskoczeni, jeżeli aktor nie pojawi się również w „The Suicide Squad”. Reżyser nie podał tej informacji wprost, jednak tłumaczył, że postać Jokera nie jest potrzebna w jego filmie i nie widzi problemu w jego braku, zważywszy na to, iż nie był on członkiem komiksowego Suicide Squad.

Mimo że jego występ w „Suicide Squad” Davida Ayera spotkał się z miażdżącą krytyką, to planowane były jeszcze dwa filmy o Jokerze z Jaredem w roli głównej – jeden solowy, drugi wspólny z Margot Robbie w roli Harley Quinn. Aktor więc bardzo źle przyjął informację o tym, że solowy film o Jokerze ruszył bez niego i według ostatnich doniesień, próbował poprzez swoich agentów zablokować produkcję dzieła Todda Philipsa. Jak podaje The Hollywood Reporter, aktor czuł się bowiem „wyobcowany i zasmucony”.

Wygląda na to, że Warner Bros. już podjęło decyzję i wokalista 30 Second to Mars nie będzie miał okazji ponownie wcielić się w arcywroga Mrocznego Rycerza. Choć aktor posiada swój mały fanbase, to jednak wielu internautów prawdopodobnie nie przejmie się tą informacją.

Należy pamiętać, że to nie koniec jego przygody z filmami superhero, gdyż na początku roku ruszyły zdjęcia do „Morbiusa”, poświęconego jednej z postaci Marvela. Trzymamy kciuki! Oby tym razem scenariusz bardziej mu sprzyjał.

„Ptaki Nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn)” w kinach od 28 lutego 2020 roku.