PODZIEL SIĘ

Od samego początku serialu The Flash fani wiedzieli, że pewnego dnia ich ulubiony bohater zniknie. Już w pilotażowym odcinku widzieliśmy gazetę, w której informowano, że Flash zaginął podczas kryzysu.

Fani spekulują, że pojawienie się Nory West-Allen może mieć fatalne skutki dla Barry’ego. Co więcej, kobieta może być przyczyną całego zajścia!

Jak wiemy, Nora wychowywała się bez ojca. Gdy odkryła swoje moce, postanowiła jakoś temu zapobiec, co doprowadziło ją do Eobarda Thrawne’a. Dzięki jego nauce kobieta przenosi się w czasie do czasów działalności Flasha równocześnie rozpoczynając ciąg przyczynowo – skutkowy, któremu chciała zapobiec.

To tłumaczyłoby zachowanie Iris West-Allen w przyszłości. Po całym zdarzeniu matka Nory przypomina sobie, że to jej córka, współpracująca z Reverse Flashem, jest odpowiedzialna za zniknięcie ojca. Dlatego tłumi jej moce i zamyka rozdział w swoim życiu, który miał coś wspólnego z Speedsterami.
Autor tłumaczy również powstanie Muzeum Flasha jako spisek Iris i Team Flash, aby wybielić historię i uchronić Norę od prawdy, że to ona jest odpowiedzialna za jego zniknięcie.

Przez cały sezon możemy mieć wrażenie, że chodzi o Norę. O jej wzrastanie i drogę do zostania bohaterem. Jej decyzje mają wpływ na całą akcję, a Iris i Barry poświęcają jej wiele uwagi, tworząc z niej główną postać nowego sezonu. 

W jednym z wywiadów potwierdzono, że tłumienie mocy Nory ma bezpośrednie powiązanie z Eobardem. Co ciekawe mogliśmy już zauważyć, że córka Flasha nie ma pojęcia o kluczowych sytuacjach z jego życia, jaką jest na przykład morderstwo Nory Allen, którego dokonał właśnie Reverse Flash. 

Wszystkie te poszlaki zdają się mówić nam, że Iris tłumi moce swojej córki, aby uchronić ją przed losem speedstera. Zdesperowana Nora chce poznać losy Flasha i udaje się do… Eobarda Thrawne’a, który jest w więzieniu. W 100 odcinku Barry i jego córka byli u Eobarda/Wellsa. Był on wyraźnie ucieszony faktem, że poznał córkę Flasha. To przecież Eobard nauczył ją podróżować w czasie i wysłał do czasów Barry’ego. Pytanie tylko: jaki miał w tym cel i czy było to przyśpieszenie nieuniknionego?

Pochwalcie się swoimi teoriami w komentarzach. Jesteśmy bardzo ciekawi waszych opinii. Jedno jest pewne: Nora przybliżyła nam Kryzys na nieskończonych ziemiach, który będzie już pod koniec 2019 roku