Chociaż tej jesieni zobaczymy aż trzy nowe piloty od CW, stacja nie przedłuża swojej umowy z Netflixem i zamierza znaleźć nowy serwis streamingowy, na którym mogłaby zamieszczać swoje produkcje. Oznacza to, że Batwoman, Katy Keene czy Nancy Drew zadebiutują na innej platformie, lub będą musiały czekać na swoją premierę do czasu, aż Warner Interactive otworzy swój własny serwis, co podobno ma zdarzyć się w najbliższej przyszłości.

Netflix zdecydowanie skorzystał na sukcesie serialu Riverdale, a co za tym idzie z chęcią przyjął propozycje streamingu spin-offu tej serii, Katy Keene. CW natomiast zyskało na swoich mniej kasowych serialach jak iZombie czy Dynasty, które dzięki radzeniu sobie w miarę dobrze w streamingu mogły być przedłużane o nowe sezony i wciąż przynosić zyski. Jednak rynek streamingowy znacząco się zmienia, coraz więcej studiów otwiera swoje własne platformy, a Netflix coraz bardziej postrzegany jest jako konkurencja ze względu na skupianie się na swoich oryginalnych produkcjach. Możemy się spodziewać, że coraz więcej seriali będzie znikało z Netflixa i trafiało do niezależnych serwisów.

CW, którego współwłaścicielami są Warner Bros. i CBS, ma podobno zmienić sposób streamowania swoich produkcji.  Według Deadline odpowiedzialność za znajdowanie serialom nowego domu przejmą Warner Bros. TV i CBS. Co ciekawe, wśród seriali debiutujących jesienią jeden będzie własnością Warnera (Batwoman), jeden CBS (Nancy Drew), a jeden własnością Warnera produkowaną przez CBS (Katy Keene). Ta sytuacja da fanom przedsmak tego, jak za kilka lat będzie wyglądała dystrybucja prawem do streamingu. Pierwotny kontrakt z Netflixem zyskał CW w 2011 aż milion dolarów, dzięki czemu na lekko zmienionych warunkach został przedłużony w 2016 roku.

Nie wiadomo jeszcze, co stanie się na rynku międzynarodowym, na którym głównym dystrybutorem seriali takich jak Riverdale jest Netflix. Umowy podpisane przed 2019. będą realizowane bez zmian. Artykuł z Deadline sugeruje też, że Batwoman zadomowi się prawdopodobnie w serwisie WarnerMedia, a Katy Keene zostanie na Netflixie. Przyszłość Nancy Drew wciąż stoi pod znakiem zapytania i jest zależna od tego, jakim zainteresowaniem będzie cieszył się serial.