PODZIEL SIĘ

Supergirl stanęła w obronie prawdy i sprawiedliwości pokonując w zeszłym sezonie Lexa Luthora i jego antyobce plany dominacji nad światem, ale to nie oznacza, że jej walka się zakończyła. Jak pokazał zwiastun 5. sezonu, ludzie wycofali się do swojej technologii, aby uniknąć rzeczywistości, a to będzie duża część fabuły sezonu.

Podczas panelu na San Diego Comic-Con producent wykonawczy Robert Rovner wyjaśnił, że wpływ technologii i jej wykorzystania przeciwko nam jest głównym elementem sezonu.

“Ten sezon będzie dotyczył tego, jak technologia wpływa na nas i jak ludzie wykorzystują ją do ucieczki od tego, co dzieje się w ich życiu” – powiedział Rovner. “Widzimy, jak nasi złoczyńcy wykorzystują technologię przeciwko nam, a nasi bohaterowie próbują nas odzyskać”.

Fani dokładnie przyjrzeli się trailerowi. Dowiedzieli się, że przyczyną całkowitego oderwania się ludzi od otaczającego ich świata są ich oczy pokryte niesamowicie niebieskim odcieniem. Nawet Lena Luthor (Katie McGrath) jest pokazana, jak ucieka w tę technologię, aby uniknąć emocji związanych z odkryciem tajnej tożsamości Kary, którą Lena odkryła w finale 4. sezonu.

“To nasz sezon Black Mirror” – powiedział Queller. “Zastanawiamy się, w jaki sposób technologia wpływa na sposób, w jaki ludzie angażują się i uciekają w nią, aby nie angażować się w życie rzeczywiste” – dodał Rovner.

Jeżeli chodzi o to, przez co przejdą postacie, fani mogą spodziewać się poważnych wyzwać, jeżeli chodzi o relację Kary i Leny. Gwiazda serii, Melissa Benoist, określiła ten sezon jako walkę o duszę Leny.

Piąty sezon Supergirl rozpocznie się w poniedziałek 7 października (czasu polskiego).