Już niedługo premiera pierwszego sezonu Batwoman, który dodatkowo będzie powiązany z wielkim crossoverem Crisis on Infinite Earths. Chociaż balansowanie między stworzeniem silnego pierwszego sezonu i przygotowywaniem Kryzysu nie jest łatwe, showrunnerka Caroline Dries wyjaśniła, jak im się to udaje:

Przygotowując crossover było dla mnie bardzo ważne, aby nasz serial nadal był twardo osadzony w Gotham. Dopiero zaczynamy i dla naszych postaci spotykanie obcych i podróże do innych uniwersów nie są czymś normalnym. To było pierwsze, o czym rozmawiałam z naszymi scenarzystami, gdy dyskutowaliśmy o crossoverze.

Batwoman ma już trochę doświadczenia, jeśli chodzi o stanie na własnych nogach w przepełnionym postaciami crossoverze – jej postać została wprowadzona w zeszłorocznym evencie Elsewrolds. Ciężko jednak odmówić skali Kryzysowi, który ma być największym telewizyjnym wydarzeniem wszech czasów. Marc Guggenheim, producent Arrowa, zdradził trochę na temat tego, czego możemy się spodziewać:

Zaczniemy tak, jak zaczął się Kryzys w komiksach – od destrukcji różnych równoległych rzeczywistości. Naszym celem jest zaadaptowanie najważniejszych momentów z komiksu. Wczoraj przedstawiłem stacji fabułę eventu i najlepsze było to, że dostaliśmy od DC tablice z okładkami najważniejszych numerów Crisis on Infinite Earths. Więc po kolei je wskazywaliśmy i mówiliśmy, że „zrobimy wersje tego, i zrobimy wersje tego, i zrobimy jeszcze wersje tego”. Chcemy rozpisać listę stu najbardziej odjazdowych rzeczy, które mamy zamiar zrobić. I nawet jeśli uda się tylko 50, to nadal 50 odjazdowych rzeczy. To musi być coś specjalnego. To w końcu Święty Graal historii od DC, przynajmniej moim zdaniem, i nie możemy tego spieprzyć.

Czekacie na Batwoman i Crisis on Infinite Earths? Dajcie nam znać w komentarzach i na facebooku!