PODZIEL SIĘ

Tak jak Thanos pozbył się połowy populacji wszechświata, tak Marvel pozbywa się swoich seriali. Tym razem ofiarą kasacji jest „Cloak & Dagger”, które zostało anulowane po dwóch sezonach, jednakże to jeszcze nie koniec przygód tych bohaterów.

Kliknij tutaj i dołącz do wspólnych rozmów o superbohaterach na naszej grupie!

Aubrey Joseph i Olivia Holt będą mieli możliwość jeszcze raz, zapewne ostatni, wcielić się w postacie Tandy i Tyrone’a. Stanie się to, dzięki niedawno zapowiedzianemu crossoverowi z innym serialem Marvela, mianowicie „Runaways”, którego trzeci sezon zadebiutuje już w grudniu tego roku.

Na taką decyzję prawdopodobnie największy wpływ miały wyniki serialu. Drugi sezon zaliczył aż 40-procentowy spadek oglądalności w stosunku do pierwszej części przygód tytułowych bohaterów. Swoje pięć groszy dorzucić mógł również Kevin Feige, który dopiero co został szefem Marvel TV, zastępując tym samym odchodzącego z tego stanowiska Jepha Loeba.

W Polsce „Cloak & Dagger” mogliśmy oglądać na Showmaxie, aczkolwiek tylko pierwszy sezon, ponieważ 31 stycznia 2019 roku platforma została wycofana z naszego kraju, a żadna inna stacja czy usługa nie podjęła się emisji dalszej części losów tejże dwójki.

Szefowie stacji Freeform wydali oświadczenie, w którym dziękują wszystkim, którzy mieli wkład w produkcję serialu:

Jesteśmy bardzo dumni z „Cloak & Dagger” i historii, jaką ten serial opowiedział. Jesteśmy również wdzięczni naszym utalentowanym aktorom – Olivii Holt i Aubrey’owi Josephowi za ożywienie tych postaci, a showrunnerowi Joemu Pokaskiemu za całą jego wizję. Chcielibyśmy podziękować naszym partnerom z Marvel Television za wspaniałe dwa sezony i mamy nadzieję, że uda nam się wspólnie zrealizować kolejny projekt.

Będzie wam brakowało Tandy i Ty’a? Czy nie byliście fanami tego duetu i uważacie, że podjęto właściwą decyzję?