PODZIEL SIĘ

Teraz, gdy wygasła umowa pomiędzy 20th Century Fox a Walt Disney Company, fani będą mieli okazję przekonać się, jak wygląda i jak będzie się zmieniał katalog postaci oraz własności intelektualnej Foxa. 

Dołącz do Akademii Bohaterów Marvela i rozmawiaj z innymi fanami!

Postacie, które wróciły pod kreatywną kontrolę studia Marvel są jednymi z najbardziej wyczekiwanych części kolejnych faz Marvela, a całość wygląda tak, jakby były już tylko o krok od zakwalifikowania się jako niepodzielna własność Marvel Cinematic Universe. Podczas rozmowy o zarobkach kwartalnych Disney’a, CEO Bob Iger określił X-Menów, Fantastyczną Czwórkę oraz Deadpoola jako “część Marvel Studios”, nie zdradzając jednak, w jaki sposób zostaną one wprowadzone. 

Dopowiemy, że najbardziej zagorzali fani zakładali to samo od kilku miesięcy, odkąd umowa Disney/Fox oficjalnie przestała obowiązywać. Oczywiście, nadal jest kwestia terminu, kiedy nowo odzyskane postacie zostaną wprowadzone. Nie zostały one zapowiedziane jako część 4. fazy Marvela podczas ostatniego Comic-Conu w San Diego, jednak dyrektor generalny Marvela Kevin Feige zdradził, iż ma plany na mutantów oraz Fantastyczną Czwórkę. W jednym z tegorocznych wywiadów Feige wyznał, że nie mógł się doczekać odzyskania od Foxa postaci.

Prawdę mówiąc, jestem podekscytowany tym wszystkim [postaciami]. […] To nie są tylko marki, które znamy – to setki imion na dokumentach, na zgodach. Po prawdzie to, że MCU ma większą szansę niż kiedykolwiek by zdobyć prawa do wszystkich tych postaci, jest czymś, o czym marzyłem przez całe swoje 20 lat w Marvelu. To niesamowicie ekscytujące.

Christopher Markus, współtwórca scenariusza Avengers: Endgame opowiedział o swoim stosunku do tych zmian.

To będzie fascynujące, widzieć, co Kevin Feige robi z własnością intelektualną wracającą do Marvel Studios, z X-Menami i Fantastyczną Czwórką. I zobaczyć Marvelowską wersję tych filmów, ponieważ wątpię, żeby to było coś, co mogliście kiedykolwiek zobaczyć. Zapowiada się ekscytująco.

Czy filmy Marvel Studios okażą się lepsze niż te produkcji Foxa? A może czekacie na któryś z tych filmów w produkcji MCU? Podzielcie się opinią w komentarzach!