Jedną z postaci, którą będziemy mogli zagrać w Marvel’s Avengers będzie Black Widow. Podczas niedawnego wywiadu główny projektant walki Alex Napoli ujawnił, że znaczna część zespołu Crystal Dynamics uważa Black Widow za swoją ulubioną postać.

Przyznaję, że możemy grać z jej szybkością i finezją z punktu widzenia animacji ataku i umiejętności, a jednocześnie mieszać ją z zaawansowaną technologią i gadżetami” – powiedział Napoli.

W rezultacie czuje się niesamowicie wszechstronna, będąc w stanie poradzić sobie z wszelkiego rodzaju scenariuszami walki i niesamowitymi ruchami krytycznymi uderzeniami.”

Powiedziałbym, że inspiracja Wdowy opiera się głównie na realizacji idei Czarnej Wdowy Marvela jako szybkiego zabójcy podobnego do łotra” – powiedział Napoli. „Wszystkie jej ataki i umiejętności koncentrują się wokół koncepcji ustawiania wrogów poprzez umieszczenie ich w stanach nadających się do wykorzystania, z których może następnie korzystać przy użyciu innych umiejętności, aby z nich skorzystać”.

W grę będziemy mogli zagrać bez opóźnień 15 maja 2020 roku. Marvel’s Avengers będziemy mogli grać na PS4, Xbox One , PC i Google Stadia.

Marvel’s Avengers zaczyna się w A-Day, gdzie Kapitan Ameryka, Iron Man, Hulk, Czarna Wdowa i Thor odsłonili zaawansowaną technicznie kwaterę główną Avengers w San Francisco – w tym ujawnienie własnego śmigłowca napędzanego eksperymentalnym źródłem energii, Świętowanie staje się śmiertelnie niebezpieczne, gdy katastrofalny wypadek powoduje masową dewastację. Obarczeni winą za tragedię, Avengersi postanawiają zakończyć swoją działalność. Pięć lat później, gdy wszyscy Super Heroes zostali wyjęci spod prawa i świat jest w niebezpieczeństwie, jedyną nadzieją jest ponowne zgromadzenie najpotężniejszych Bohaterów Ziemi”. W ten sposób autorzy zapowiadają swoją grę.