PODZIEL SIĘ

Wygląda na to, że kolejny crossover CW, serialowa adaptacja „Kryzysu na Nieskończonych Ziemiach”, będzie o naprawdę ogromnym wydarzeniem w Arrowverse, ponieważ finałowy odcinek sezonu 7 sugeruje, iż może potrwać cały finałowy, ósmy sezon serialu „Arrow”!

UWAGA NA SPOILERY DO FINAŁOWEGO ODCINKA SEZONU SIÓDMEGO
„YOU HAVE SAVED THIS CITY” ! ! !

Wydawać się by mogło, że epizod, o którym mowa skupił się na wątku Olivera i jego siostry Emiko, która starając się zniszczyć dziedzictwo ich Ojca, chciała przy okazji pogrążyć Star City… w dodatku robiąc to w imieniu Olivera, czyli tak, aby każdy mieszkaniec obwiniał jego za zniszczenia. W pewnym momencie rodzeństwo zaczęło walczyć, aż Oliver nie pokazał Emiko, że nie chce jej zabić, ale pomóc jej pogrzebać przeszłość i spuściznę Queenów. Być może w końcu pogodziliby się, gdyby nie wtrącenie się Ninth Circle, co w ostateczności doprowadziło do śmierci Emiko.

Po połowicznie wygranej bitwie przyszła kolej na kolejne rewelacje. Pomimo że Diggle, Kanarki oraz Wild Dog zdecydowali się pozostać w Star City, to jednak Oliver i Felicity postanowili je opuścić. Oczywiście powodem był fakt, iż Ninth Circle dowiedział się, że Felicity jest w ciąży (o czym Kanarki i Wild Dog nie wiedzieli, tylko Diggle). Stąd decyzja Olivera i jego żony, aby na jakiś czas zniknąć z radaru.

W kolejnych scenach zobaczyliśmy, jak akcja przyśpieszyła o kilka miesięcy, gdzie Oliver i Felicity doczekali się narodzin ich córeczki imieniem Mia i razem, wspólnie, rodzinnie zaczęli spędzać ze sobą czas w domku ukrytym gdzieś w lesie, pośrodku niczego. Niestety, ale ich sielanka nie trwała długo i tak jak to już pisałem w jednym z artykułów wcześniej, pojawił się Monitor!

Monitor pojawił się i oznajmił Oliverowi, że już czas, co w rezultacie spowodowało, że musiał zdradzić Felicity, iż zawarł z nim układ, aby ocalić całe Multiwersum. Musiał zrobić coś, co jest większe niż ich bycie razem.

To potwierdziło teorie, jakie pojawiły się od czasów “Elseworlds”, na jaki układ poszedł Oliver. Układ był taki, że Supergirl i Flash przeżyją, w zamian Oliver zrobić „wszystko, co będzie trzeba, aby uratować Multiwersum”. To jednak nie zostało sprecyzowane przez Monitora, aż do teraz. W dodatku Monitor zdradził Oliverowi (przy Felicity), iż widział jego przyszłość, w której bohater umiera.

Na sam koniec dostaliśmy wgląd w przyszłość, gdzie Felicity Smoak oraz bohaterowie z 2040 wygrywają starcie, po czym razem z Mią i Williamem udaje się nad grób męża. Felicity każe przysiąść swoim dzieciom, że się będą sobą nawzajem opiekować, a po chwili kamera schodzi na nagrobki, Moiry i Roberta Queen, a w końcu na Olivera, gdzie widać 2019 r. jako datę jego śmierci!

Taki rozwój wydarzeń rodzi coraz więcej pytań. Jednym z nich jest to, jak będzie wyglądał ostatni, krótszy niż zwykle sezon „Arrow”? Czy będziemy mieli okazję podziwiać podróż Olivera z Monitorem, aż do momentu nadejścia „Kryzysu”? Czy może w tym roku czeka nas nietypowy event, bo „Kryzys” nadejdzie i opanuje cały sezon „Arrow”, serialu, od którego powstało całe dzisiejsze Arrowverse?

Na te i pewnie inne pytania przyjdzie nam niestety poczekać do najbliżej jesieni, kiedy to pod jej koniec zapewne, pojawi się ostatni sezon serialu „Arrow”!

Ja natomiast już teraz czekam na wasze komentarze i odczucia na Facebooku i Discordzie!