PODZIEL SIĘ

Za nami już trzy epizody „Agentów T.A.R.C.Z.Y.”, podczas których widzieliśmy nadejście Sarge’a wyglądającego (i nie tylko) jak Phil Coulson oraz jego ekipy, a także kosmiczne poszukiwania Fitza przez Simmons i Daisy oraz wspólne przygody Leo Fitza i Enocha. Wciąż jednak nie wiemy co się dalej dzieje z Deke’iem (Jeff Ward), wnukiem Simmons oraz Fitza, który przybył z bohaterami do teraźniejszości. Więc pytanie, gdzie jest Deke?

Jak powinniście pamiętać, Jeff został zapowiedziany wcześniej jako część obsady obecnego, szóstego już sezonu. Jednakże od początku wydawał się nieobecny w serialu.

Co ciekawe, pozostałe postacie wydawały się w ogóle nie wspominać jego, trochę tak jakby nie istniał. Tym samym nasunęło to falę wątpliwości wśród fanów, czy aby Deke nie został wymazany z egzystencji po tym, jak w sezonie 5 byliśmy świadkami zmiany przyszłych wydarzeń i śmierci Fitza.

Tutaj jednak, w tej teorii, która mówi, że Deke został wymazany z egzystencji po uratowaniu przez Agentów, nagle powstaje pewna nieścisłość. Szczególnie gdy weźmiemy pod uwagę to, czego dowiedzieliśmy się w „Avengers: Endgame”. To właśnie tam poznaliśmy prawdę o podróżach w czasie, że nie jest to takie, jak to opisał „Powrót do Przyszłości”, czyli że zmiana w przeszłości, zmienia również przyszłość. Jak się okazało, jest to bardziej skomplikowany proces. Gdy Deke przybył z przyszłości i zmienił w niej razem z Agentami wydarzenia, zapobiegając dosłownie apokalipsie na Ziemi, tym samym stworzył alternatywną rzeczywistość, podczas gdy właściwa linia czasowa pozostała bez zmian. Oznacza to ni mniej, ni więcej, że Deke stał się kim, kto pochodzi z innej linii czasu, a nie z tej głównej.

Co do samego pojawienia się Deke’a, spójrzcie w zapowiedź do kolejnego, czwartego epizodu. Tak jest! Deke powraca. Do tego okazuje się, że spotka Sarge’a, który oszuka go udając Coulsona. Wygląda też na to, że Sarge będzie się z jakiegoś powodu chciał się pozbyć wnuka Simmons i Fitz, ponieważ ten nie powinien znajdować się „tutaj”, cokolwiek to „tutaj” oznacza. Możemy chyba tylko zgadywać, że chodzi mu pewnie o tę linię czasową lub czasy teraźniejsze.

Jak sądzicie, co łączy Deke’a i Sarge’a? Czekam na wasze komentarze na Facebooku i Discordzie!

“Agents of S.H.I.E.L.D.” emitowany jest w każdą sobotę rano czasu polskiego!