Gdy serial “Batwoman” został ogłoszony jako nowa część Arrowverse wielu fanów zastanawiało się czy Kate Kane zachowa coś jeszcze ze świata komiksów oprócz swojej seksualności. Jak się okazało w “A Mad Tea-Party” – tak się stało.

Informacje o tym, że Kate Kane z serialu jest Żydówką mogliśmy już zauważyć w 4. odcinku 1. sezonu, kiedy na grobie Gabrielle Kane było widać Gwiazdę Dawida – symbol Judaizmu. Gwiazda to nie wszystko. Podczas konfrontacji Kate z Alicją w 8. odcinku możemy dostrzec zdjęcie dziewcząt z ich wspólnej bat micwy.

Religia nie jest czymś ważnym w świecie Batmana, jednak inaczej mają się sprawy z Batwoman, gdzie jej wyznanie nie robi jedynie za ciekawe tło. Jest wręcz ważny dla Kate Kane, biorąc pod uwagę jej preferencje seksualne. W DC Infinity Holiday Special z 2006 czytelnicy mieli okazję przeczytać, jak Kate Kane wraz z Renee Montoyą świętują Chanukę w Wigilię Bożego Narodzenia.

Przez wprowadzenie prawdziwej tożsamości religijnej Batwoman, ta staje się trzecią główną postacią w świecie Arrowverse, u której wiadome jest wyznanie żydowskie. Oprócz Kate Kane mamy zmarłego Martina Steina/Firestorma, oraz Felicity Smoak (choć domniemywa się, że i Mia Smoak jest Żydówką). Do tego grona można dodać również Rory’ego Regana/Ragmana, który pojawił się kilka razy w 5. sezonie Arrowa.

Jak stwierdziła Caroline Dries, podejście do wyznania Kate Kane jest ważne, ze względu na to, że bohaterka jest lesbijką. Serial nie ma się na tym skupiać, lecz ma rozwijać w jakiś sposób Batwoman i jej działania.