PODZIEL SIĘ

Ostatnimi czasy coraz więcej mówi się o nadchodzącej platformie streamingowej Disney+, której biblioteka będzie wypełniona produkcjami od największych światowych marek: Marvel, Star Wars, Pixar i Disney.

Nie można tu mówić, że nadejście Disney+ kompletnie zniszczy Netflixa, ale utrata znacznej części produkcji z pewnością zaboli aktualnego lidera na rynku. Disney postanowił nie odnawiać swojego kontraktu z Netflixem, a co za tym idzie nie dostaniemy więcej sezonów seriali takich jak Daredevil (wyprodukowane sezony zostaną na platformie) oraz usunięte zostaną filmy z MCU.

Filmy takie jak Czarna Pantera czy Avengers: Wojna bez granic niedługo opuszczą bibliotekę streamingowego giganta, więc obecni subskrybenci nie są zbyt szczęśliwi. The Hollywood Reporter i Morning Consult ostatnio połączyli siły i przeprowadzili ankietę o tym, jak na subskrybentów wpłynie utrata własności Disneya. Wyniki?

22% osób stwierdziło, że anuluje dostęp do usługi jeśli filmy ze studia Marvel znikną. 20% osób pójdzie w identyczne ślady jeśli znikną filmy z serii Star Wars. Możemy więc spodziewać się aż 44% spadku aktualnie mających dostęp do platformy osób wraz z nadejściem Disney+!