PODZIEL SIĘ

Spoilery “The 100 Season 5” ujawniają kilka ciekawych historii dla fanów. Tytuły większości odcinków zostały wydane. Fani są zajęci przyjmowaniem tych informacji i spekulowaniem, co może się wydarzyć. Dowiedz się, jak poszczególne tytuły odcinków wskazują na to, co się stanie z Clarke Griffin (Eliza Taylor), Bellamy Blake (Bob Morley), Raven Reyes (Lindsey Morgan), Octavią Blake (Marie Avgeropoulos), Echo (Tasyn Teles) i innymi postaciami. 

Dołącz do Akademii Bohaterów Marvela i rozmawiaj z innymi fanami!

Sezon 5, Odcinek 1

Premiera sezonu 5 The 100 zatytułowana jest “Eden”. Showrunner, Jason Rothenberg, nawiązał do Eden kilka miesięcy temu. To właśnie tak nazywa małą plamę zielonej Ziemi, która w tajemniczy sposób przeżyła Praimfayę. Clarke i Madi (Lola Flannery) używają tego kawałka Ziemi po drugiej apokalipsie. Będą jednak zmuszone walczyć o to, gdy osadzeni więźniowie będą chcieli odebrać je jako swoje własne. 

Sezon 5, Odcinek 2

“Czerwona Królowa” to tytuł drugiego odcinka. Może to odnosić się do wielu różnych scenariuszy. Ostatnio w mediach społecznościowych udostępniono, że Octavia była nasycona krwią. Będąc odpowiedzialnym za Grounders w bunkrze, mogła być uważana za królową. Istnieje również teoria, którą Hypable podzielał, że jest odniesieniem z Through The Looking Glass. W tej opowieści Czerwona Królowa była kobietą, która przedstawiła się jako przyjaciel i mentor Alice. Jednak w końcu okazało się, że ona była przyczyną nieszczęścia. 

Gdy powróci The 100 sezon 5, Clarke stanie się matką młodej czarnokrwistej o imieniu Madi. Czy to niewinne dziecko mogło grać w jakąś grę? A może Clarke będzie tą, która oszuka innych, aby ratować siebie i/lub chronić swoje “dziecko”, Madi? 

Istnieje również możliwość, że jeden z pasażerów statku-więźnia zaprzyjaźni się z Clarke, Octavią, Raven lub inną postacią. Być może jest to tylko schemat, a jeśli tak, może to prowadzić do katastrofalnych i być może fatalnych rezultatów. 

Sezon 5, Odcinek 3

Ten odcinek zatytułowany jest “Śpiący giganci”. Wydaje się, że jest to odniesienie do mieszkańców statku więźnia. Jak wyjaśnił Jason Rothenberg, pochodzą one sprzed pierwszej apokalipsy. Od tego czasu są w kriogenicznym śnie. Obudzą się i odkryją, że Ziemia się zmieniła, pojawiła się kolejna apokalipsa, zwana Praimfaya. Będą także ogłuszeni, żeby spotkać Sky Crew, a także Grounders i inne postacie. Będzie napięcie i konflikt. 

Sezon 5, Odcinek 4

“Puszka Pandory” to nazwa czwartego odcinka. Jak większość ludzi wie, Puszka Pandory zawiera wszelakie zło świata. W mitologii greckiej próbuje się je zamknąć, ale jest już za późno. Pozostaje tylko nadzieja. Jeśli chodzi o post-apokaliptyczne show telewizyjne, może to być literalna Puszka Pandory lub może być metaforą. Biorąc pod uwagę zakorzenienie Grounderów w tradycji, rytuałach i wierzeniach, niektórzy fani przewidują, że fabuła ma związek z klanami znajdującymi się w bunkrze. 

Sezon 5, Odcinek 5

Piąty odcinek nazywa się “Ruchome Piaski.” Po Praimfayi Ziemia zmieniła się w “pustynię”. Znaczna część świata pokryta jest pyłem i piaskiem, z wyjątkiem jednego małego kawałka zielonej ziemi. Wydaje się jednak, że tytuł odcinka jest raczej odniesieniem do zmieniających się sytuacji i postaci. Wszystko się zmieni po zjednoczeniu grup. Octavia ponownie się rozwinie i jest to coś, co głęboko niepokoi Bellamy’egoClarke jest kolejną postacią, która radykalnie się zmienia dzięki temu, że stała się matką Madi. Następnie pojawia się Raven, którego droczy się z własnymi zmianami. 

Sezon 5, Odcinek 6 

“Rana wylotowa” to tytuł kolejnego odcinka. Chociaż większość myśli o wystrzale z broni palnej lub innym obrażeniu, może to odnosić się do czyjejś śmierci. Jason Rothenberg ujawnił także, że nie wszyscy przeżyli pięcioletni skok czasu. Poza tym Isaiah Washington nie będzie regularną postacią w serialu, czy nadal może dać mu to historię wyjścia? Być może ma to związek z zagrażającą życiu kontuzją, gdy ktoś próbuje uciec z przelotnej sytuacji. “Rana wylotowa” może również dotyczyć długofalowych konsekwencji konkretnej decyzji. 

Sezon 5, Odcinek 7

Odcinek 7 nazywa się “Dopuszczalne straty”. W serialu takim jak “The 100” trzeba podjąć trudne decyzje. Bohaterowie nieustannie walczą o swoje życie. Czasami śmierć jest nieunikniona, nawet dla ulubionej postaci. Nazwa tego odcinka zdaje się wskazywać, że będą jakieś straty, ale jest to coś, z czym mogą sobie poradzić najlepiej jak potrafią. 

Sezon 5, Odcinek 8 

“Sekretna broń” to nazwa tego odcinka. Na Twitterze wielu fanów nie myśli, że broń jest przedmiotem, ale indywidualnością. Ponieważ ludzie z czarną krwią są tak wyjątkowi, może to być duży epizod dla Madi. Nikt nigdy nie podejrzewałby, że dziecko zostanie użyte w walce, ale czasami ludzie muszą podejmować ryzyko, aby przeżyć. 

Sezon 5, Odcinek 9 

“Sic Semper Tyrannis” to tytuł dziewiątego odcinka. Jest to łacińska fraza, która oznacza “w ten sposób zawsze tyrani”. Patrząc w przeszłość, jest to coś, co mówi się tuż przed zamachem. Może również odnosić się do zdrady. Pytanie brzmi, kto jest tyranem w tym przypadku? Czy jest to ktoś przewidywalny, czy też fani będą zaskoczeni, kiedy zostanie ujawniony? 

Sezon 5, Odcinek 10 

Odcinek 10 nazywa się “Ostatni.” Może to odnosić się do niemal wszystkiego. Ciekawe jest to, że nie jest to finał sezonu, więc co dokładnie jest ostateczne? Czy może odwoływać się do ostatniego stanowiska lub walki? Być może ma to związek z osobą, a nie określoną sytuacją. 

Sezon 5, Odcinek 11 

Nie ma jeszcze tytułu dla tego odcinka. 

Sezon 5, Odcinki 12 i 13 

Dwuczęściowy finał sezonu nazywa się “Damokles”Damokles jest postacią z moralnej anegdoty zwanej The Sword Of Damocles. Był dworzaninem, który zamienił się miejscem z królem. Wkrótce jednak dowiedział się, że nie wszystko było takie, jak się wydawało. Nie było łatwo żyć życiem człowieka na pozycji władzy. To była cenna lekcja. Ale co to ma wspólnego z The 100 sezonem 5? Może odnosić się do kogoś, kto uważa, że decyzje Clarke’aBellamy’ego lub Octavii powinny być łatwe. Jednakże, gdy ktoś kończy zamieniać się z nimi miejscami, mogą sobie uświadomić, jakie mogą być to sprzeczne wybory. Czasami nie ma właściwej decyzji. Oczywiście mogą pojawić się nieoczekiwane zwroty akcji, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że jest to finał sezonu.