PODZIEL SIĘ

Minęło prawie 5 lat, odkąd wyemitowano ostatni epizod drugiego sezonu “Young Justice” – serialu animowanego od “DC“, który polscy fani kojarzą z rodzimego nazewnictwa: “Liga Młodych“. Nie sposób nie zapomnieć o emocjonującym zakończeniu tej jakże żywej, dokładnej i świetnie poprowadzonej fabularnie animacji, której finiszujący odcinek: “Endgame”, a zwłaszcza ostatnia scena, w której Vandal Savage pojawił się na Apokolips i uścisnął rękę w geście przyszłej współpracy i “czystych interesów” z potężnym, niszczycielskim Darkseidem, dał fanom ostro po kościach.

Stało się. Po tylu latach oczekiwania miłośnicy młodych walecznych herosów z “Young Justice” dostaną to, na co tak długo czekali. “SDCC 2018” oprócz tego, że pokazał zapowiedź trzeciego sezonu tego serialu, dał nam coś jeszcze: plakat, na którego tle rysuje się sylwetka Darkseida. Czyżby uważający się za Boga despotyczny władca, którego wyzierające z oczu promienie Omega dosięgną praktycznie każdego, okazał się  być główną “osią zła” trzeciego sezonu “Young Justice”?

Początkowo po tym, jak telewizja “Cartoon Network” anulowała “Ligę Młodych”, niewiele było wiadomo, jakie losy czekają tę produkcję. Swego czasu mówiło się, że przyczyną kasacji animacji był problem z ewentualną fabułą na kolejną serię i nierozwiązana sytuacja zazębiająca się wokół Darkseida, Apokolips i Nowych Bogów oraz Organizacji tudzież Rady: “The Light”. Jednakże teraz to już tylko przeszłość, gdyż prace nad “Young Justice: Outsiders” dobiegają końca: aktorzy podkładający głosy właśnie zakończyli pracę w studiu; 26 odcinków czeka więc na swoją premierę.

Skoro wszystko związane z “Ligą Młodych” zostanie niedługo dopięte na ostatni guzik, to kiedy i gdzie ów serial ostatecznie zobaczymy? Odpowiedź jest z lekka zaskakująca. Na pewno nie będzie to tegoroczna jesień, w grę wchodzi dopiero 2019 rok. Warner Bros odniosło się co nieco do tego serialu, pisząc w komunikacie prasowym na “SDCC 2018”: “Fani czekali wystarczająco długo na trzecią serię ‘Young Justice’. Nadszedł czas, aby dać im nieco więcej informacji o ich ulubionej animacji.

Kontynuując powyższą wypowiedź tego studia, warto chociażby w skrócie przedstawić fabułę trzeciego sezonu serialu, który zadebiutuje na streamingowej platformie “DC Universe” w przyszłym roku. Tym razem bohaterowie “Ligi Młodych” wejdą w twardą i surową dorosłość. Zmierzą się nie tylko z Darkseidem, bo i jego na pewno gdzieś tam pośród tego wszystkiego spotkają, ale i z problemem handlu meta-ludźmi na gigantyczną skalę oraz genetycznym wyścigiem zbrojeń o władzę nad Galaktyką i Wszechświatem.

A jakie jest Wasze zdanie o “Young Justice: Outsiders“? Czekacie na ten serial niczym opanowani i wiecznie spokojni jogini? Czy jednak odliczacie niecierpliwie każdy dzień do jego premiery? Czy Waszym zdaniem Darkseid odegra tu jakąkolwiek rolę?