PODZIEL SIĘ

Do premiery filmu „Shazam” zostało jeszcze mnóstwo czasu, lecz nie brakuje głosów ze strony osób zaangażowanych w produkcje filmu. Tym razem głos zabrał sam reżyser David Sandberg. Oczywiście teoretycznie głos, ponieważ wszystko rozegrało się na portalu Reddit, gdzie pojawiła się tajemnicza postać o nazwie David – jak się później okazało, jest to właśnie David Sandberg. Odpowiedział na komentarz innego użytkownika o Shazamie. Pierwszą odpowiedzią Davida było to, że kostium Shazama jest właściwie „tuż za rogiem” od ujawnienia.

„Właściwie, gdyby ktoś zrobiłby zdjęcie, gdy kręciliśmy sceny na zewnątrz w zeszłym tygodniu, wtedy natychmiast dodalibyśmy oficjalne zdjęcie. – wyjaśnił Sandberg, kontynuując:

“Skoro udało nam się to ominąć, to chcą zrobić coś bardziej oficjalnego i tuż tuż…” – zakończył David. 

Po komentarzu Davida fani zaczęli huczeć, Zaczęły się spekulacje o ewentualnej dacie premiery kostiumu Shazama. Jedna z teorii wydaje się mieć sens, bo jak wiemy, postać Shazama została stworzona w lutym 1940 roku. Fani liczą, że hołdem dla postaci byłoby ujawnienie kostiumu właśnie w tym miesiącu.

Ku zaskoczeniu Sandberg ponownie zabrał głos, zaprzeczając tej teorii, lecz w zamian udzielił informacji, czego fani mogą się spodziewać po kostiumie. Ujawnił on, że kostium będzie inspirowany kostiumem z filmu animowanego „Justice League: War”. 

“Coś jednak jest: Kostium ma podobieństwa do jego wyglądu w Justice League: War” – napisał Sandberg. “Po opublikowaniu zdjęć mogę wam powiedzieć, skąd pochodzą inspiracje i dlaczego dokonano pewnych wyborów.”

Kostium z „Justice League: War” różni się od klasycznych kostiumów Shazama dla porównania:

To jest klasyczny kostium:

A to kostium z “Justice League:War”:

Jak widać, różnice są. W. animacji kostium pozbawiony jest swojego charakterystycznego pioruna, a peleryna posiada kaptur, ale jak David Sandberg sam mówił, jego film będzie różnił się od dotychczasowych filmów DC

Cóż, nie wiemy, jak bardzo kostium będzie inspirowany kostiumem ujawnionym przez Sandberga, ale kto wie, może już wkrótce się dowiemy. Tak naprawdę nie wiemy, jak interpretować słowa Davida „tuż za rogiem”, możemy być za to pewni, że jesteśmy już bliżej ujawnienia niż dalej.

„Shazam” swoją premierę zaplanowaną ma na 5 kwietnia 2019 roku.