PODZIEL SIĘ

Finał pierwszego sezonu “The Gifted” ukazał fragment przeszłości Polaris. Ta scena ukazała nam po raz pierwszy postać, która była jednym z X-Menów! 

Artykuł zawiera spoilery z finału “The Gifted”.

W odcinku można zobaczyć Polaris znajdującą się w szpitalu psychiatrycznym ze względu na zaburzenia osobowości. Zostaje ona odwiedzona przez kobietę nazywającą się Evangeline. Przedstawia ona siebie jako prawnika, który może jej pomóc w wydostaniu się z tego miejsca. Chwilę później okazuje się, że ona również jest mutantem. Ujawnia się poprzez przemianę swojej jednej ręki w rękę wyglądającą na taką, jakby należała do demona. 

To nie wszystko. Wyjawia, że reprezentuje X-Menów. Polaris stwierdza, że w tej chwili są oni tylko miejską legendą. Wygląda na to, że to właśnie Evangeline jest osobą, która rekrutowała Lornę Dane do Podziemia Mutantów. 

A więc kim ona jest? Jej pierwowzorem jest postać Evangeline “Vange” Whedon. Chris Claremont wraz z Salvadorem Larrocą stworzyli Vange w 2003. Zadebiutowała w “X-Treme X-Men #21“.

Mocą tej mutantki jest przemiana w czerwonego smoka. Jak potężnie ta umiejętność by nie brzmiała, częściej wykorzystuje swoje umiejętności prawne, by pomagać mutantom. Jest prawniczką oraz była członkiem Koalicji Praw Mutantów. Po raz pierwszy weszła w kontakt z X-Menami, kiedy reprezentowała Bishopa oraz Sage. Stała się ona adwokatem zespołu mutantów, ostatnio broniła Primal – członka Generation Hope. 

Dar genu X posiadany przez Vange jest również jej przekleństwem, gdyż nie zawsze jest w stanie się kontrolować, będąc pod postacią smoka. Przemienia się po kontakcie z krwią, do czego nie zawsze dochodzi zgodne z jej wolą. Rezultatem tego może być rozszalały, kilkumetrowy smok w centrum miasta. 

Evangeline nie jest pierwszym z (komiksowych) członków X-Menów, którzy pojawiają się w “The Gifted”, lecz jest pierwszą, która jest osobą ich reprezentującą w tym świecie. X-Meni oraz Bractwo znikają w tym uniwersum, tak więc ciężko doszukiwać się ich bezpośrednich członków. Pierwsza grupa z wymienionych pozostawiła po sobie Podziemie Mutantów, by zaopiekowali się mutantami pod ich nieobecność, a także ostrzegli Podziemie przed nadchodzącą wojną. 

Thunderbird i Polaris – dwójka mutantów wybrana przez X-Menów do poprowadzenia Podziemia Mutantów. Teraz, kiedy Lorna postanowiła dołączyć do the Hellfire Club, wojna, przed którą ostrzegali X-Meni, wydaje się być bliżej niż kiedykolwiek.