Pod koniec najnowszego odcinka  “Arrow” Oliver Queen został zatrzymany przez policjantów opłacanych przez Ricardo Diaza. W zapowiedzi kolejnego odcinka widzimy, że znajdują się na sali sądowej, na której odbędzie się proces przeciw Oliverowi za zbrodnie, które popełnił jako Green Arrow. Lecz pod koniec zapowiedzi kolejnego odcinka niespodziewanie na salę sądową przez okno dachowe wpada Tommy Merlyn w stroju Green Arrowa.

To naprawdę bardzo zaskakujący zabieg, gdy postać ściąga kaptur i ukazuje nam się twarz Tommy’ego Merlyna! Tutaj nasuwa się pytanie, kim może być ta postać, ponieważ aktor wcielający się w postać Tommy’ego Merlyna zginął pod koniec 1 sezonu Arrow. Wtedy wydawało nam się to trwałe, ponieważ przez tyle sezonów nie pojawił się ani razu, jedynie jako retrospekcje lub jako halucynacje. Dodatkowo w tym sezonie mogliśmy zobaczyć, jak Tommy Merlyn wystąpił podczas crossoveru Crisis on Earth X, lecz jego występ był bardzo krótki, ponieważ wystąpił tak naprawdę tylko w jednej scenie – podczas rozmowy z Oliverem, kiedy schwytali go w kościele podczas ślubu Barry’ego Allena i Iris West. W kościele był przebrany za Prometeusza, w którego pewnie wcielił się kaskader, bo były to sceny walki. Kiedy Oliver zobaczył, że pod maską Prometeusza kryje się Tommy Merlyn, było widać, jak go to poruszyło, ponieważ była to pierwsza śmierć kogoś bliskiego, kiedy wrócił do miasta, aby być mścicielem. Miał nadzieję, że wypełni on pustkę po jego zmarłym przyjacielu, jako że Oliver widział w nim dobro, tak samo jak było w przypadku Black Siren. Ale niestety pod koniec rozmowy Tommy popełnił samobójstwo.

Tutaj nasuwają się pewne teorie, kim może być postać, która wpada na salę rozpraw. Zacznę od tych, których spodziewają się wszyscy.

1/5

Wielki powrót Human Target który ponownie pomógłby po znajomości, Oliverowi Queenowi?! Christopher Chance, bo tak nazywa się postać Human Targeta, pojawił się już w serialu podczas 5×05 odcinka Arrow. Potrafi on przybierać różne twarze. Czyżby Team Arrow, aby pomóc swojemu byłemu liderowi, czyli Oliverowi, skontaktowali się z Christopherem, by ten przyjął twarz Tommy’ego Merlyna i pojawił się na sali sądowej w kostiumie Green Arrowa?! Bardzo mądra decyzja, chociaż skąd pomysł wykorzystania twarzy Tommy’ego? Chociaż w opinii publicznej Black Siren to tak naprawdę Laurel Lance z Ziemi-1, która powróciła po latach do “życia”. Zatem nie byłoby nic dziwnego, jeśli scenarzyści serialu w ten sam sposób ożywią Tommy’ego tylko i wyłącznie na 6×21 odcinek Arrow.

Poświęcenie swojej osoby, za Olivera, rodzi pewien problem, jak ta osoba opuści więzienie?!

2/5

Kolejna teoria, której wszyscy się spodziewają, to Tommy Merlyn z Ziemi-2. Przy tej teorii musiałaby się sprawdzić inna teoria o odkupieniu Black Siren, która wymyśliła ten plan i ściągnęła sobowtóra Tommy’ego Merlyna z Ziemi-2, aby pomógł przyjacielowi z innej Ziemi. Też ciekawa teoria tym bardziej, że w zapowiedzi kolejnego odcinka widzimy, że Laurel jest zadane pytanie, kim jest Green Arrow w sądzie. W 4 sezonie Oliver Queen ogłosił, że Czarnym Kanarkiem była Laurel, więc wie, kim on jest, bo kiedyś z nim współpracowała. Zatem ciekawe, co odpowie na to pytanie, gdyż chwilę wcześniej była scenka Black Siren z Ricardo Diazem, który powiedział, że ona będzie gwoździem do trumny Olivera. Teoria o odkupieniu Black Siren jest możliwa, gdyż parę odcinków temu powiedział do Diaza, że jest taki sam jak ci źli goście, z którymi wcześniej współpracowała, czyli Zoom i Prometeusz z Ziemi-1. Poza tym zaczyna ją coś łączyć z Quentinem, który próbuje zastąpić jej zmarłego ojca z Ziemi-2.

Teraz teorie, których nikt się nie spodziewa, ale mogą się wydarzyć.

3/5

Tommy Merlyn z Earh-X jakimś cudem przeżył i będzie chciał pomóc Oliverowi. Już nie raz widzieliśmy, że ktoś umarł, lecz później okazało się, że żyje. Podczas sceny rozmowy Olivera z Prometeuszem z Earth X ten powiedział mu, że na jego ziemi jest jego najlepszym przyjacielem i zrobiłby dla niego wszystko. Tak samo było zresztą w przypadku Tommy’ego z Ziemi 1, bo on i Oliver byli najlepszymi przyjaciółmi i każdy zrobiłby dla drugiego wszystko. Jednak powiedział, że boi się o swoją rodzinę, że może stać się im krzywda, powiedział też, że Oliver jest słaby i naiwny, ale to Oliver z Earth X okazał swoją większą słabość i dał się ostatecznie pokonać przez Olivera z Ziemi 1. Jego przyjaciel z Earth X nie żyje, więc może chce pomóc Oliverowi z Ziemi 1 oraz zaprzyjaźnić się z nim, tym samym odkupić swoje winy. O procesie Olivera mógł przecież się dowiedzieć z wiadomości i postanowił się przebrać w jego strój i wziąć na siebie winę.

Teraz teorie mniej prawdopodobne ale mogą się wydarzyć bo jak wiadomo twórcy lubią nas zaskakiwać:

4/5

Czyżby tak naprawdę Tommy Merlyn z Ziemi-1 przeżył i ukrywał się gdzieś lub szkolił po tym jak Malcom Merlyn przywrócił mu życie za pomocą Jamy Łazarza, gdyż jak wiemy, ten sezon uchylił nam rąbka tajemnicy na temat tego, że jest więcej źródeł Jamy, o których wiedział tylko i wyłącznie Malcolm, być może to w jednej z nich wskrzesił Tommy’ego. Po za tym w 4 sezonie kiedy Laurel i Thea przybyli wraz z ciałem Sary, aby ją wskrzesić ostrzegał ich, że po wskrzeszeniu nie będzie już tą samą osobą. Skąd mógł to widzieć jak nie z doświadczenia bo sam w ten sam sposób wskrzesił Tommy’ego? Możliwe, że zajęło mu sporo czasu, aby znaleźć przywrócenia do pełni człowieczeństwa swojego syna, a nie tylko bestią rządna krwi. Możliwe, że później go szkolił tak jak było w przypadku Thei. A postanowił powrócić dopiero teraz gdy zobaczył że jego przyjaciel ma kłopoty. Więc przebrał się za strój Green Arrowa i wskoczył na salę rozpraw.

5/5

Ostatnią teoria jest mało prawdopodobna, ale może mieć miejsce także w serialu Arrow. Widzieliśmy urządzenie którego użył H.R Wells z Ziemi-19, gdy przybrał twarz Iris West, aby zmylić Savitara. Możliwe, że ktoś z dawnego Teamu Arrow użył tego urządzenia na sobie, aby przybrać twarz Tommy’ego Merlyna i wziąć na jego konto winy za zbrodnie które popełnił Green Arrow. Tylko tutaj jest ten sam problem, że nie ważne kto przybierze postać Tommy’ego Merlyna, to czeka go odsiadka w więzieniu. Chyba, że dawny Team Arrow spróbuje go uwolnić, ponieważ w dalszych scenach zwiastuna, widzimy Tommy’ego Merlyna zakutego w kajdankach prowadzonego przez policję, a następnie członków byłego Team Arrow więc możliwe że będą starali się go odbić.

A jaka jest Wasza teoria? Podzielcie się tym z nami w komentarzu! 🙂