PODZIEL SIĘ

Podczas 3 sezonu “Legends of Tomorrow” Amaya Jiwe (Maisie Richardson-Sellers) miała okazję grać starszą wersję siebie podczas ostatnich chwil jej życia i to nie było przyjemne doświadczenie!

Nie było to spowodowane szczególnym zmartwieniem o starzeniu się. Scena ta była trudna do nakręcenia z powodów techniczno-organizacyjnych, a w szczególności przez makijaż.

“Przed zagraniem 80-letniej wersji mojej postaci w Legends of Tomorrow musiałam zrobić odlew gipsowy całej mojej głowy i było to tak straszne, jak brzmiało. Byłam pokryta gipsem od ramion w górę przy zaledwie dwóch dziurach do oddychania przez dwie godziny! Później ekipa od makijażu stworzyła dla mnie zupełnie nową twarz i ramiona, które w przeciągu czterech godzin zostały nasmarowane klejem i pomalowane farbą w spreju. Końcowy efekt był przerażająco przekonujący. Staranie się grać przez twarz z gumy było niezłym doświadczeniem, dodatkowo Nick Zano (Nate Heywood) nie mógł przestać się śmiać, patrząc na mnie, co nie pomagało przy kręceniu. Kiedy zobaczyłam efekt końcowy pomyślałam sobie żeby zawsze stosować krem przeciwsłoneczny.”

Skomplikowany proces tworzenia gotowej do użytku charakteryzacji oraz granie w nie tylko zwykłych scenach, lecz także w pomniejszych scenach akcji, pod tym całym ciężarem makijażu wydaje się być niezłym wyzwaniem.