PODZIEL SIĘ

W trakcie Avengers: Infinity War Thanos i jego Dzieci wchodzą w konflikt z Najpotężniejszymi Bohaterami Ziemi, którzy próbują powstrzymać Szalonego Tytana przed zdobyciem Kamieni Nieskończoności. Mimo iż bitwy są zacięte, po osiągnięciu swojego celu pozostawia on swoich przeciwników przy życiu.

Kliknij tutaj i dołącz do wspólnych rozmów o superbohaterach na naszej grupie!

Dzieje się to zarówno na Knowhere, na Tytanie, jak i w Wakandzie, kiedy tylko zdobędzie kamienie, teleportuje się i pozostawia przeciwników. Niektórzy fani mogą się zastanawiać, dlaczego Thanos postanowił oszczędzić swoich wrogów, zamiast ich zabić.

Szef działu rozwoju wizualnego Marvel Studios, Ryan Meinerding, mówił o nastawieniu Thanosa w tych momentach, ujawniając, dlaczego był gotów pozostawić ich przy życiu pomimo posiadania mocy Kamieni Nieskończoności: “Plan zdobycia wszystkich Kamieni Nieskończoności sprawia, że Thanos jest tak potężny, że jest spokojniejszy, bardziej skupiony i rozsądniejszy. Nie musi się martwić zabijaniem bohaterów. Póki ma kamienie, może osiągnąć to, co chce.”

Rozumowanie to dotyczy postaci, która jest mniej zainteresowana pojęciami zemsty i furii, a bardziej koncentruje się na zadaniu – równoważenia wszechświata. Prezes Marvel Studios, Kevin Feige, tak z kolei napisał w książce Marvel Studios: The First Ten Years o znaczeniu Thanosa w Marvel Cinematic Universe, podejmując wyzwanie stworzenia tego złoczyńcy w trakcie wielu filmów:

Thanos czaił się w cieniu, pragnąc zdobyć te Kamienie Nieskończoności, które odegrały dużą rolę w naszych innych filmach. Wprowadziliśmy Tesseract, który okazał się być Kamieniem Przestrzeni, Kamień Umysłu, który wyszedł z berła Lokiego, a następnie został wszczepiony na czoło Visiona, a Kamień Czasu – Oko Agamotto, które nosi Doktor Strange – sam w sobie jest Kamieniem Nieskończoności i oczywiście Strażnicy musieli sobie poradzić z Kamieniem Mocy. Zatem te historie, które zasialiśmy w każdym filmie, nadal będą odgrywać rolę i będą się nawzajem spotykać. Zapowiadaliśmy to od sześciu lat, to dużo czasu, by zapowiedzieć coś w kinematografii, zanim wyłożymy karty, a Thanos musi być największym złoczyńcą w naszych filmach.”

Fakt, że Thanos nie jest napędzany wściekłością, czyni go tak wyjątkowym w MCU – nie był skrzywdzony ani zdradzany, ale służy wyższemu celu. Czy jego zwycięstwo będzie ostateczne? Dowiemy się już 25 kwietnia 2019 podczas Avengers 4.


O słuszności postępowania Thanosa możemy porozmawiać na naszym Discordzie 🙂