PODZIEL SIĘ

W trakcie Avengers: Infinity War Thanos i jego Dzieci wchodzą w konflikt z Najpotężniejszymi Bohaterami Ziemi, którzy próbują powstrzymać Szalonego Tytana przed zdobyciem Kamieni Nieskończoności. Mimo iż bitwy są zacięte, po osiągnięciu swojego celu pozostawia on swoich przeciwników przy życiu.

Dzieje się to zarówno na Knowhere, na Tytanie, jak i w Wakandzie, kiedy tylko zdobędzie kamienie, teleportuje się i pozostawia przeciwników. Niektórzy fani mogą się zastanawiać, dlaczego Thanos postanowił oszczędzić swoich wrogów, zamiast ich zabić.

Szef działu rozwoju wizualnego Marvel Studios, Ryan Meinerding, mówił o nastawieniu Thanosa w tych momentach, ujawniając, dlaczego był gotów pozostawić ich przy życiu pomimo posiadania mocy Kamieni Nieskończoności: “Plan zdobycia wszystkich Kamieni Nieskończoności sprawia, że Thanos jest tak potężny, że jest spokojniejszy, bardziej skupiony i rozsądniejszy. Nie musi się martwić zabijaniem bohaterów. Póki ma kamienie, może osiągnąć to, co chce.”

Rozumowanie to dotyczy postaci, która jest mniej zainteresowana pojęciami zemsty i furii, a bardziej koncentruje się na zadaniu – równoważenia wszechświata. Prezes Marvel Studios, Kevin Feige, tak z kolei napisał w książce Marvel Studios: The First Ten Years o znaczeniu Thanosa w Marvel Cinematic Universe, podejmując wyzwanie stworzenia tego złoczyńcy w trakcie wielu filmów:

Thanos czaił się w cieniu, pragnąc zdobyć te Kamienie Nieskończoności, które odegrały dużą rolę w naszych innych filmach. Wprowadziliśmy Tesseract, który okazał się być Kamieniem Przestrzeni, Kamień Umysłu, który wyszedł z berła Lokiego, a następnie został wszczepiony na czoło Visiona, a Kamień Czasu – Oko Agamotto, które nosi Doktor Strange – sam w sobie jest Kamieniem Nieskończoności i oczywiście Strażnicy musieli sobie poradzić z Kamieniem Mocy. Zatem te historie, które zasialiśmy w każdym filmie, nadal będą odgrywać rolę i będą się nawzajem spotykać. Zapowiadaliśmy to od sześciu lat, to dużo czasu, by zapowiedzieć coś w kinematografii, zanim wyłożymy karty, a Thanos musi być największym złoczyńcą w naszych filmach.”

Fakt, że Thanos nie jest napędzany wściekłością, czyni go tak wyjątkowym w MCU – nie był skrzywdzony ani zdradzany, ale służy wyższemu celu. Czy jego zwycięstwo będzie ostateczne? Dowiemy się już 25 kwietnia 2019 podczas Avengers 4.


O słuszności postępowania Thanosa możemy porozmawiać na naszym Discordzie 🙂