Czy serialowy Archie widzi martwych ludzi? Czy ma nadprzyrodzone moce? Im więcej Archie spędza czasu z Arthurem Adamsem, to jestem coraz bardziej przekonany, że Archie ma specjalną moc, o której nie wie. W 2 sezonie rudowłosy chłopak zostaje zmuszony do pomocy Arthurowi, by zbadać ojca swojej dziewczyny, Hirama. Nie ma to w ogóle sensu, po pierwsze – Archie jest nastolatkiem, nie ma żadnego sposobu, aby udowodnić zakupy Hirama, po drugie – nie ma żadnego powodu, aby w tym śledztwie pomóc poza obietnicą, że Fred będzie „chroniony”.

Niektórzy fani stwierdzą, że Archie wymyślił sobie agenta FBI, Arthura Adamsa, który ma takie same inicjały jak nieistniejący Archie A.A. Może to brzmi lepiej niż Archie z mocami. Fakt, to może mieć sens, ponieważ Archie był tak mocno zszokowany po tym wszystkim, co przeszedł przez Czarną Maskę. Być może agent FBI jest wymyślony przez Archiego, aby sobie poradził po tym, co przeszedł, po tym całym dramacie.

Jednak to nie jest jedyne wyjaśnienie… Dlaczego Archie jest jedyną osobą, gdy agent Adams jest w pobliżu? Co, jeśli Adams jest zwykłym duchem, a Archie jako jedyny może go zobaczyć?

To może zabrzmieć jak kolejna absurdalna teoria fanów, ale równie dobrze może być prawdą. Nie warto zapominać o tym, ale duchy od czasu do czasu odwiedzają Riverdale. Przykładem może być odcinek 2×07, gdzie Archie widzi jelenia, który jest cały we krwi oraz nie ma częściowo skóry.
(https://s1.gifyu.com/…/Riverdale.US.S02E07.Tales.from.the.D…). Jeleń może być duchem. Później jest pokazana tusza z tyłu pickupa. To trwało zaledwie kilka sekund, ale to może być moment, w którym można wywnioskować, że być może jest to zapowiedzią potężnej mocy, którą Archie musi odkryć.

Jednak to nie jest jedny przykład. Nie wiem, czy wiecie, ale obok Riverdale jest miasteczko Greendale, gdzie mieszka Sabrina (Dla przypomnienia Sabrina jest czarownicą i należy do tego samego uniwersum co Archie i niedługo ma się pojawić serial, który zadebiutuje na platformie Netflix, serial robi ten sam producent co Riverdale i ponoć ma ona się pojawić w Riverdale).

Widzieliśmy też, jak Cheryl ma wizje o zmarłym bracie Jasonie. Wcale nie jest wykluczone, że Nana Blossom (Babcia Blossom) jest czarownicą.

Dobra, ale się rozpisałem… Wróćmy jeszcze na chwilę do Arthura… Nie wiele o nim wiemy, ale na 100% jest jasne, że mieszkał w Riverdale. Co dziwne, skoro dorastał, to czemu nie poprosił swoich znajomych, aby mu pomogli. Może dlatego, że nie żyje?

Coś ode mnie: Może on chce zza grobu dopaść Hirama? Może mu coś zrobił?

Jak Wam się podoba teoria, co o niej myślicie? Chcielibyście, żeby pojawił się wątek nadprzyrodzony w Riverdale? Jakie są Wasze teorie? Chcecie, aby co tydzień pojawiały się jakieś teorie?

Jeśli jesteś fanem/fanką Riverdale to warto zakupić komiks, gdzie są opowiedziane Całkiem Nowe Historie. Komiks można zakupić na stronie wydawnictwa Ultimate Comics. Zapraszam!