Fani Agents of SHIELD szaleją na Twitterze po tym, jak ukazała się informacja o przedłużeniu serialu na 7 sezon mimo tego, że sezon 6 ukaże się dopiero latem przyszłego roku.

Ta informacja to wielki szok, szczególnie dla fanów, którzy co roku walczyli na śmierć i życie o to, by ich ukochany serial dostał kolejny sezon. Gwarancja, że ukaże się 7 seria, to wielka wygrana dla fanów, którzy w końcu mogą odetchnąć z ulgą.

Pozostaje jednak jedno kluczowe pytanie, które trzeba rozważyć… Czy Clark Gregg powróci w roli Agenta Phila Coulsona? Plotki głoszą, że na listach obsady 6 i 7 sezonu nie ma naszego ulubionego Agenta Tarczy, który – jak pamiętamy z finału 5 serii – zmarł (znowu!) z powodu choroby. Cóż… tak jakby.

Coulson, który spędził większość sezonu, umierając, dostał swój piękny koniec w finale. “The End” sugerowało, że Phil i May w końcu dostali swój happy ending, mogąc spędzić ostatnie wspólne chwile na prawdziwym Thaiti. Jako że odcinek ten był kręcony jako potencjalny koniec całego serialu, bezpiecznie jest powiedzieć, że Coulson nie przeżył.

Co może nam podpowiedzieć o dalszej fabule? Tytuł premiery 6 sezonu, a mianowicie “Missing Pieces”. Łatwo się domyślić, że tytuł ten odnosi się do pustki, która pozostała po stracie Coulsona oraz Fitza.

Spotykamy się również z teoriami, że te brakujące elementy to wszyscy ludzie wymazani z egzystencji przez Thanosa w Avengers: Infinity War. Finał 5 sezonu ukazał się właściwie w tym samym czasie co film, dlatego w Agentach Tarczy Thanos został tylko pokrótce wspomniany i tak naprawdę nie wiemy, jak wydarzenia tam opisane wpłyną na bohaterów serialu.

Jeszcze jedna rzecz daje fanom do myślenia, a co jest powiązane z powrotem Gregga na plan w roli… reżysera. Tak! Pisaliśmy już o tym, że serialowy Phil debiutuje w 6 sezonie z drugiej strony kamery. Co byłoby dobrym taktycznie zagraniem, gdyż powrót jego postaci na plan nie wzbudziłby wtedy żadnych podejrzeń.

A Wy co myślicie? Może po wydarzeniach w nadchodzącym filmie Avengers 4 wszystko zostanie zresetowane i Coulson wróci jako zdrowy dyrektor Tarczy? A może nie wróci w ogóle? Dajcie znać w komentarzach 😉