PODZIEL SIĘ

Internet aż huczy, na wiadomość, że Dolph Lundgren dołączy do obsady nadchodzącego Aquaman’a w DC Extended Universe.

Według The Hollywood Reporter, Lundgren będzie grał Króla Nereusa. Bohatera, który jest zaskakująco nowym kąskiem, w opowieści Aquaman’a.
Pojawienia się Nereusa w komiksach są bardzo skąpe i ograniczają się do 5 pojawień się w Aquamanie i 7 w DC Bomshells.

Jeśli nie jest się zaznajomionym z Lundgrenem, to jest się prawdopodobnie zaznajomionym z jego innymi pracami, jak Rocky IV, gdzie grał Drago, czy starszymi – Punisher, Masters of the Universe, czy inne.

Postać zadebiutowała w “Aquaman #19“, podczas “Śmierci Króla“, gdzie Mera staje twarzą w twarz z Nereusem, który jest liderem Xebels – wygnanej grupy Atlantydów, której Mera był kiedyś członkiem.

Potem w “Powstaniu Siedmiu Mórz”, Nereus oferuję współpracę bratu Aquamana, Ormowi – Mistrzowi Oceanów, w jego dążeniu do dominacji.

Nie jest jasne, jaka będzie rola Nereusa w Aquamanie, zwłaszcza biorąc pod uwagę już jego dotychczasową kosztowną obsadę. Nie jest jednak wykluczone, że jego historia będzie związana z Merą (Amber Heard) i Ormem (Patrick Wilson).

Ikona od ponad 70 lat. Aquaman jest Władcą mórz i oceanów. Ten niechętny władca Atlantydy, złapany pomiędzy niszczącym morze, powierzchniowym światem, a Atlantami, chcącymi bić się podczas buntu, zobowiązany jest do ochrony całego globu.