Trailer Thor: Ragnarok po raz pierwszy pokazał graną przez Cate Blanchett boginię śmierci – Helę.

Hela nie tylko niszczy Asgard i część Nowego Jorku, ale także młot Thora. Niewiele postaci w uniwersum Marvela jest w stanie kontrolować Mjölnira, a co dopiero go zniszczyć. Zwykle kontrolę nad młotem posiadają postaci nie posiadające duszy lub androidy, jak Vision.

Biorąc pod uwagę jej zdolności, wielu fanów wierzy, że Hela może być w kinowym uniwersum Marvela, nie tyle boginią śmierci, co Lady Death. To nie jedyny powód, dla którego możliwe jest, że pierwsza kobieta grająca czarny charakter w MCU, będzie mieszanką postaci.

Hela jako Lady Death wydaje się prawdopodobnym rozwiązaniem ze względu na jej związek z Thanosem. Potężny złoczyńca służy jej, zabijając ludzi, by zaspokoić jej głód. Biorąc pod uwagę fakt, iż Thanos będzie przeciwnikiem wielkiego team-upu w Infinity War, to taka rola Heli pozwoliłaby scalić dotychczasowe produkcje. Dążenie złoczyńcy do zdobycia Kamieni Nieskończoności nabrałoby wtedy nowego znaczenia.

Nie będąc istotą ludzką, Lady Death miałaby moc kontrolowania Mjölnira i zniszczenia go. Poszlaką może być również scena po napisach w filmie Avengers, wprowadzająca Thanosa. Jego sługa, że walka z superbohaterami będzie jak igranie ze Śmiercią.

Czy Thanos chce posiąść Kamienie Nieskończoności tylko dla siebie, czy aby zaimponować Heli?