Tuż po seansie filmu Justice League i napisach końcowych mogliśmy być świadkami sceny, w której to Lex Luthor wraz z Deathstrokiem zakładają swoją własną ligę… Czyli znany Legion of Doom.

Jeśli druga część Justice League zostanie wydana w 2020 lub 2021 r., mam pewne pomysły na sojuszników dla Lexa Luthora.

1. Cheetah

Jest to prawie największy nemezis Wonder Woman, który prawdopodobnie pojawi się w drugim filmie przygód o Dianie Prince. Jako że w 2019 r. moglibyśmy poznać jej historię, to byłoby dobrze, jeśli zostałaby zaangażowana w projekt filmu Justice League.

2. Joker

Jak na razie jedyny (poza Deadshotem i Harley Quinn) znany rywal Batmana w DCEU. Jeśli nie odegra roli w The Batman, to może wystąpi przeciwko niemu w drużynie Luthora?

3. Sinestro

Bez wątpienia Lex Luthor marzyłby o sojuszniku z obcej planety. A jeśli postać Sinestra byłaby przedstawiona przed filmem Justice League 2, np. w filmie Green Lantern Corps, to możemy być pewni, że Sinestro pojawi się u boku Lexa.

4. Bizarro

Nieudolny klon Supermana, stworzony przez samego Lexa Luthora, który będzie kluczową postacią w tym filmie jako lider Legion of Doom. Istnieje wielkie prawdopodobieństwo, że doczekalibyśmy się właśnie samego Bizarro, który mógłby rywalizować z Człowiekiem ze Stali!

5. Black Adam

Prawdopodobny złoczyńca w filmie Suicide Squad 2, równie dobrze mógłby rywalizować z Justice League w ich drugim filmie. Dzięki temu do Ligi zostałby wprowadzony Shazam!

6. Red Tornado

Android autorstwa geniusza T.O. Morrowa, który – jak wiemy – nie miał okazji zabłysnąć jeszcze w DCEU. Postać, która mogłaby się przeciwstawić Cyborgowi, a później odegrać znany z komiksów zwrot akcji, w którym to Cyborg zamieniłby złego androida w dobrego, aby ten stanął po stronie Ligi Sprawiedliwości!

7. Black Manta

Kolejna postać, mogąca rozmawiać z rybami, którą poznamy już w przyszłym roku w ekranizacji Aquamana. Pewniak do drużyny Luthora! Bo przecież ktoś musi się pojedynkować z wodnym bohaterem.

8. Gorilla Grodd

Postać, której nie trzeba przedstawiać, bo dobrze to zrobił serial The Flash. W DCEU Grodd nie różniłby się od tego z serialu, a mógłby stanowić sporą siłę w Legionie i przeciwstawić się Flashowi.

A kogo Wy chcielibyście zobaczyć w ekipie złoczyńców Lexa Luthora?! Komentujcie!