PODZIEL SIĘ

W środę, Marvel Comics wypuścił wstępną listę tytułów, które wystartują lub będą kontynuowane jako część inicjatywy wydawniczej Marvel NOW! Pośród tych tytułów był też nowy Venom pisany przez Mike’a Coste, a rysowany przez artystę Gerardo Sandovala i wygląda na to, ze seria ta ma zamiar w znaczący sposób wstrząsnąć statusem quo symbiota.

Jeżeli nie śledziliście Venoma przez ostatnie lata, oto małe streszczenie. Po tym, jak przez pewien czas przyłączony był do Maca Gargana, oryginalnego Scorpiona, symbiot wpadł w ręce rządu Stanów Zjednoczonych i został związany z Flashem Thompsonem. Thompson był licealnym tyranem Petera Parkera i, ironicznie, wielkim fanem Spider-Mana. Flash zapisał się do Armii Stanów Zjednoczonych i stracił nogi podczas wojny w Iraku. Symbiot pozwolił mu znów chodzić i dołączyć do Strażników Galaktyki, no i swojej najnowszej serii stać się Space Knight (Rycerzem Kosmosu).

Ale wygląda na to, ze to wszystko się zmieni. Strażnicy Galaktyki wracają na Ziemię i wszystko wskazuje na to, ze symbiot znajdzie sobie nowego gospodarza. Ale kto to będzie? Oto komentarz redaktora naczelnego – Axela Alonso:

“Venom powraca w zupełnie nowej serii jako część Marvel NOW! Ale który Venom? Mike Costa i Gerardo Sandoval mają kilka dużych pomysłów i fani z pewnością oszaleją, gdy tylko dowiedzą się kto tym razem ubiera symbiot.”

Kto będzie nowym Venomem? Dowiemy się tego już tej jesieni!