The Flash (2014) title card w/Lightning Bolt background

Fanom pozostaje tylko czekać na drugi odcinek trzeciego sezonu Flasha, by zobaczyć jakie zmiany wywołał Flashpoint w linii czasowej Barry’ego Allena. W wywiadzie między Entertainment Weekly, a producentem wykonawczym Toddem Helbingiem rzucono trochę światła na to, jak duże(lub małe) są to zmiany i czego fani mogą oczekiwać w dalszej części tego sezonu.

Fani, którzy spekulowali, że Doktor Alchemy będzie mógł zmieniać ludzi w metaludzi – możemy to wnioskować po zakończeniu pierwszego odcinka i komentarzy Granta Gustina – mają teraz potwierdzenie swoich teorii. Producent wykonawczy ujawnił, że Doktor Alchemy “ma ten przedmiot zwany Kamieniem Filozoficznym i zaczyna dawać ludziom moce,” ale również, że Alchemy daje moce tylko ludziom, którzy mieli je w linii czasowej podczas Flashpointu (Entertainment Weekly). Jak to możliwe? Helbing zapytany również o to, czy Alchemy przypomina sobie flashpointową linię odpowiedział, że “wie o niej” i że “ma z nią związane wspomnienia.”

Jak zapowiadano pod koniec premierowego odcinka trzeciego sezonu, są również inne zmiany prócz przedstawienia nam nowego złoczyńcy, który nie jest speedsterem pojawiającego się w życiu Barry’ego, na przykład, że Joe i Iris ze sobą nie rozmawiają. Podczas, gdy fani spekulowali, że niezgoda między tą dwójką mogła pojawić się jeszcze przed sezonem pierwszym w nowej linii czasowej, to Helbing wyjaśnił, ze “Iris i Joe nie rozmawiają po Flashpoincie przez wydarzenie z sezonu drugiego,” ale milczał na temat tego, jakie to było zdarzenie. Wracając do poprzedniego sezonu, jedyne godne uwagi wydarzenie związane z Joe i Iris to przedstawienie Wally’ego i fakt, że Joe okłamywał córkę, że jej matka nie żyje.

Mówiąc o zmianach, wielu fanów spekulowało, że Eobard Thawne – którego ostatnio widziano, jak przenosi Barry’ego do domu, do 2016 roku – może odgrywać jakąś rolę w różnicach między przed i poflashpointową linią czasową, ale komentarze producenta wydają się ujawniać nam jeszcze inną historię. Helbing porównał te zmiany w tej rzeczywistości, do tych, które mogliśmy zobaczyć w jednym z odcinków poprzedniego sezonu. “Drużyna w STAR Labs jest taka sama, jak gdy ich opuszczał, ale z malutkimi zmianami, które wydają się mieć wpływ na skład. Nie chcę się wdawać w szczegóły i psuć odcinek fanom, ale zobaczycie jak to wpłynęło na każdą z postaci.” Helbing dodał również, że “za każdym razem, gdy Barry cofał się w czasie, nie był w stanie zrobić wszystkiego tak, jak było to oryginalnie, ale to pierwszy raz, gdy jego podróż miała wpływ na jego samego i jego bliskich. To właśnie zobaczycie.”

Helbing wielokrotnie powtarzał już wcześniej zgromadzone informacje o Tomie Feltonie i jego roli, jako nowo przybyła tajemnicza postać w linii czasowej po Flashpoincie. Julian Albert mówiła też o mocach Jesse Quick. “Dopiero co się objawiają, więc jest w tym nowa.” Odkrycie, które sprawi, że zacznie się “uczyć od Barry’ego.”