W premierowym odcinku piątego sezonu, Felicity pokazała Oliverowi rysunek policyjny osobnika z googlami. Później już nie wracano do tego tematu. Rysunek natomiast przedstawiał postać znaną jako Adrian Chase aka Vigilante. Komiksowy pierwowzór tej postaci stworzyli Marv Wolfman oraz George Perez w latach osiemdziesiątych ubiegłego stulecia. Komiksowy Vigilante to były prokurator okręgowy Nowego Jorku, który wkroczył na ścieżkę wymierzania sprawiedliwości po tym, jak jego rodzina zginęła z rąk mafii. Stacja CW opisuje postać Chase’a bardzo podobnie:

“Nowy prokurator okręgowy w Star City oraz sprzymierzeniec burmistrza Olivera Queena, który zamierza oczyścić ulice z przestępczości.”

Po akcji drużyny Arrow w minionym odcinku, Chase przyznał się, iż wcześniej twierdził, że zamaskowani ludzie nie mogą przynieść miastu niczego dobrego. To mógłby być taki klasyczny punk, w którym postać, pod wpływem inspiracji, mogła by założyć maskę i ruszyć w miasto, w pogoni za kryminalistami. Jeśli więc właśnie zobaczyliśmy narodziny postaci Vigilante, to o co chodzi z policyjnym szkicem?

Portal comicbook.com zapytał o to aktora Josha Segarra, który jest odtwórcą postaci Chase’a.

“Myślę, że interesujące jest to, jak wątki komiksu będą wplecione w fabułę serialu. Ja o tym wiem, w przeciwieństwie do widzów. Co jest wspaniałe, próbujemy przenieść tyle, ile jest tylko możliwe. Staramy się, aby było to również ekscytujące. Nie chcemy zawieść widzów czymś, co się nie sprawdzi. To zawsze jest smutne, kiedy myślisz, że coś będzie świetne, a w rezultacie jest to wielkim rozczarowaniem. Myślę, że uda nam się poskładać te właściwe części układanki w całość.”

Josh Segarra powiedział, iż minie jeszcze jakiś czas zanim zobaczymy go w stroju jako Vigilante. Setny odcinek serialu, zatytułowany Invasion na pewno może zaskoczyć fanów postaci. Jaką pozycją zajmie Chase u boku Green Arrow, Supergirl czy Flasha? Aktor został również zapytany o depresję oraz chorobę psychiczną swojej postaci:

“To bardzo dobre pytanie. Dlaczego Chase nie pokazuje swojego bólu? To się wyjaśni. Największym pytaniem, które zadaję sobie jako aktor to, dlaczego postać staje się taka, jaką ją poznajemy.”

Myślicie, że Vigilante będzie wielkim objawieniem tego sezonu serialu Arrow?