PODZIEL SIĘ

Podczas tegorocznego konwentu Comic-con w San Diego mogliśmy zobaczyć niesamowity zwiastun nowego sezonu The Flash oraz panel, w którym uczestniczyła obsada oraz producenci  serialu. Nie poznaliśmy jednak zbyt wielu szczegółów tego, co nas czeka jesienią. Nieco więcej swoistych spoilerów zdradził podczas indywidualnego wywiadu Grant Gustin – odtwórca roli Szkarłatnego Speedstera.

Gustin ujawnił, że Barry będzie korzystał z rad innego speedstera. Sądząc po trailerze – jest duże prawdopodobieństwo, iż będzie to Eobard Thawne – uwięziony przez Barrego od czasu tej nocy, podczas której próbował zamordować Norę Allen. Podczas komiksowej historii Road to Flashpoint to właśnie Eobard Thowne próbował powstrzymać Barrego przed zdobyciem jego mocy poprzez uderzenie piorunem. Zdał sobie jednak sprawę, iż pozbawiło by to mocy Speed Force również i jego. Być może pojawi się jakieś nawiązanie do tej historii.

Gustin mówi, iż mimo, że Flashpoint będzie miał oddźwięk na czas trwania całego sezonu,  Barry nie pozostanie na linii czasu “flashpoint” przez cały sezon.

Zapytany o Johna Wesleya Shippa (który gra ojca Barrego oraz Jaya Garrica) odpowiada, że umowa jego opiewa na osiem odcinków. Pamiętajmy, że coroczny crossover seriali stacji CW odbywa się właśnie w ósmym odcinku sezonu. Czy to oznacza, iż wtedy właśnie zakończy się wątek Flashpoint?

Grant mówi, iż nagrywał już scenę w Johnem Wesleyem Shippem (gdzie wyglądał on na ojca Barrego) – Grant odnosi się jednak do niego “Jay”. Nic nie zostało jeszcze potwierdzone, ale czy może to oznaczać, że zobaczymy Jaya Garrica już w pierwszych dwóch odcinkach trzeciego sezonu?

Grant ujawnia, iż Barry pamięta wydarzenia z poprzedniej linii czasu. Barry doskonale pamięta swoje relacje z Iris, jednak ona nie pamięta jego (gdyż w tej linii czasu nie dorastali oni razem).

grant

Flashpoint serialowy będzie miał dużo mniej wspólnego z wersją komiksową, niż nam się wydaje.

Barry stopniowo będzie zapominał wydarzenia z poprzedniej – oryginalnej linii czasu. Dawne wspomnienia będą wypierane przez te z flashpointowej linii czasu.

Grant powiedział, że podpisał umowę na udział w czterech odcinkach innych seriali. Crossover ma połączyć The Flash, Arrow, Legends of Tomorrow i Supergirl. To daje nam trzy gościnne wystąpienia Flasha. Co z tym czwartym?

Grant ujawnił, że w pierwszych dwóch epizodach pojawi się aż czterech speedsterów – nie wliczając jego samego – kto się może pojawić: Kid Flash (potwierdzony w trailerze), Tajemniczy Speedster (również w trailerze, grany przez Todda Lasance), Eobard Thowne (również widzieliśmy go w trailerze), Jay Garric (?).