PODZIEL SIĘ
Legends of Tomorrow Chicago Way Legion of Doom Merlyn Dhark Reverse Flash Thawne Flarrow.pl Flarrow

Co za akcje, co za twisty! Legends of Tomorrow robi naprawdę świetną robotę w drugim sezonie serialu! My już po dzisiejszym odcinku 2×08 “The Chicago Way”, a wy?

Jeśli tak to zapraszamy do artykułu z serii “Co mogłeś przegapić w…”, czyli dawka easter eggsów!

1. The Chicago Way

the-untouchables-movie

W wersji filmowej “The Untouchables (Nietykalni)” Briana De Palmy, była pewna ważna kwestia “Jeśli ktoś wyciąga nóż, ty wyciągnij pistolet”, czyli “Tak to się robi w Chicago”.

Uwzględniając tytuł odcinka czyli “The Chicago Way”, można zauważyć wiele odniesień do filmu Nietykalni.

  • “On niema nic z Kevina Costnera” powiedział Ray o Elliotcie Ness.
  • Nate gdy podszywał się pod Eliotta Nessa, przedstawił Raya jako “Bob DeNiro”, w odniesieniu do Roberta DeNiro, który w filmie wcielał się w samego Al Capone.
  • Gdy Ray strzela z laserów w ludzi Capone z swojego kostiumu ATOMa, żartuje, że przynieśli pistolety do walki z laserami. Co było ukłonem dla wyżej już opisywanej kwestii o nożach vs pistoletach.

2. Malcolm Merlyn

John Barrowman as Malcolm Merlyn

Jeśli oglądałeś jakikolwiek sezon serialu Arrow, z pewnością znasz powyższego pana, czyli Malcolma Merlyna który dołączył do ekipy złoczyńców Legion of Doom w drugim sezonie Legends of Tomorrow.

Merlyn – który przedstawił się jako mózg operacji zatonięcia Gambita Queenów, był niesamowitym dupkiem w prawie każdym sezonie Arrow, do tego w trzecim sezonie był odpowiedzialny za śmierć Sary Lance.


3. Czuję się tak podobny…

man-of-steel-zods-death

Jeśli przeżyliście w pewnym stopniu deja vu,  bo zauważyliście już coś podobnego, to niewątpliwie przez Union Station w Chicago, gdzie zespół po raz pierwszy spotyka Eliota Nessa. A jest to miejsce w którym Superman stoczył ostateczną i śmiertelną konfrontację z Generałem Zodem w Man of Steel.


4. Wyglądam jak G-Man

brandon-routh-unthinkable

“Jeśli jest tu ktoś, kto wygląda jak G-Man, to jestem ja – powiedział Palmer, kiedy starał się lobbować za byciem Eliotem Nessem.


5. Włócznia przeznaczenia

adolph-hitler-vs-the-justice-society-of-america-with-the-spear-of-destiny

Chociaż jak zauważono w odcinku, Włócznia przeznaczenia jest rzeczywistym (lub mitologicznym, ale z pewnością nie stworzona przez DC), obiektem który posiada moce ze względu na jego bliską historię związaną z śmiercią Jezusa. Bez wątpienia włócznia ma naprawdę istotną rolę do odegrania w historii DC Comics.

Z powodu obsesji Hitlera do okulistycznych artefaktów, Włócznia Przeznaczenia była w rękach nazistów w celu utrzymania Justice Society i innych postaci z supermocami poza strefą wojny.


Co wy przegapiliście, co wy uważacie za easter egg który nie został uwzględniony tutaj? Komentujcie!