Oliver Queen, czyli serialowy Arrow, jest jednym z tych superbohaterów, którzy nie posiadają żadnych nadludzkich mocy. Mimo to, zakapturzona postać zajmuje czołowe miejsce w panteonie superbohaterów DC Comics. Green Arrow jest najlepszym łucznikiem na świecie! Dziś, dowiecie się jakiego łuku oraz osprzętu używa Ollie i ile to wszystko kosztuje.
Oliver Queen od pierwszego odcinka drugiego sezonu, posiada nowoczesny łuk bloczkowy, który jest znacznie bardzie zaawansowany technologicznie od łuków z poprzedniego sezonu. Jest to Oneida Kestrel. Ollie otrzymał ją od Felicity (Emili Bett Rickards) i Diggle'a (David Ramsey). Łuk ten wyprodukowała znana amerykańska firma Gordon Composites.
Nie sposób dziwić się Oliverowi, że łuk przypadł mu do gustu. Łuk naszego bohatera jest owocem 30 lat pracy i testów wielu specjalistów. Jego Oneida, posiada bloczki z ogranicznikiem naciągu do 70#, frezowany majdan z aluminium lotniczego, a ramiona wykonane są z tolerancją do 0.001 cala z kompozytu ESC oraz kompozytu firmy Gordon Glass. ESC jest wykorzystywane w programach kosmicznych NASA ze względu na swoją odporność na ekstremalne temperatury i wilgoć, bez wypaczania się. Arrow posiada najkrótszy łuk świata, co pozwala mu bez problemu przemieszczać się po wąskich korytarzch, wykonywać różne akrobacje, a przede wszystkim walczyć. Majdan jest wycięty do center shot, co sprawia, że na strzałę przekazywana jest maksymalna ilość energii. Płynny naciąg, prędkość 320 FPS czynią z modelu Kestrel idealny łuk do pościgu przestępców i walki ze złem na całym świecie!
Sam łuk, to jednak nie wszystko! Arrow posiada też widełkową podstawkę opadającą, na której opiera się strzała podczas naciągania łuku. Dzieki odpowiednio dobranej podstawce, Ollie może strzelać z palców, a każda wystrzelona strzała czysto opuszcza cięciwę i mija majdan bez zmiany kierunku lotu. Nasz bohater posiada podstawkę o nazwie NAP QuikTune 3000 Micro, jest to jedna z najlepszych podstawek łuczniczych na świecie .
Nasz bohater nie posiada celownika, stabilizatorów, ani spustu i nie jest to spowodowane dodatkowymi kosztami, ale tym, że Arrow poświęcił lata na treningi, w wyniku których, te dodatkowe elementy wspomagające celność, nie są mu potrzebne. Nie sposób też sobie wyobrazić Queena ścigającego przestepce z metrowym stabilizatorem 🙂 Tak wygląda łuk sportowy z pełnym osprzętem :
Arrow posiada najnowszy sprzęt, ale tylko dzięki treningowi stał się genialnym strzelcem, który potrafi oddać 26 celnych strzałów w minutę!
"Łuk może posiadać każdy, ale strzelać potrafi niewielu." Nie jest to jednak do końca prawdą, poniewać aby nabyć taki sprzęt, trzeba się zderzyć z niemałymi dla przeciętnego człowieka kosztami! Łuk Olivera to koszt rzędu 7,5 tysiąca złotych, podstawka blisko 400 złotych, kołczan 300 zł. Jeżeli takowy sprzęt mamy zamiar używać, to trzeba liczyć się też z kosztami wymiany bloczków, kabli, itp. Nie wspomniałem o strzałach. Zrobiłem to świadomnie, ponieważ strzały to ciekawy i rozległy temat, którym zajmiemy się innym razem.
Jeżeli macie ochotę poczytać o innych elementach wyposażenia albo umiejętnościach Zielonej Strzały, to dajcie znać w komentarzach 🙂
Reklama